Ana sayfa Banka Haber Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve Fırsatlar

Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve Fırsatlar

0
Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve Fırsatlar
Gelir belgesiz kredi veren bankalar ve fırsatlar

Bazı insanlar yılda iki kez, üç kez kredi alarak elde etmek istedikleri ürünlerin fiyatlarını ve hizmetlerinin bedellerini karşılamaktadırlar. Bu sebeple çevremizdeki hemen hemen bütün bankalar kredi vermektedirler. Ancak bankalar kredi vermeden önce, kredi başvurusunda bulunmak bazı bilgi ve belgeleri gerektirmektedir.

Özellikle bazı bankalar kredi vermeden önce, gelir belgesi istemektedirler. Bu sebeple, kredi almak isteyen kimselerin büyük bir kısmı, gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında bilgi sahibi olmak istediklerinden, bu yazımızın konusu olarak gelir belgesiz kredi veren bankaları konu olarak seçmiş bulunuyoruz.

Ancak gelir belgesiz kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgiler vermeden önce, ilk olarak gelir belgesinin ne olduğundan ve gelir belgesini bankaların hangi durumlarda neden istediklerinden bahsetmeyi uygun görmüş bulunduk.

 

Gelir Belgesi: Kredi çekecek olan kimselerin düzenli olarak her ay elde etmiş oldukları geliri belirlemekte olan resmi belge niteliği taşımakta olan belgelere verilmekte olan isimdir. Gelir belgesi e devletten rahatlıkla alınmaktadır. Bunun dışında olarak SGK’ya bağlı olarak çalışmakta olan kimseler de, bağlı oldukları yerlerden gelir belgelerini alabilmektedirler.

 

Bankalar Neden Kredi Vermeden Önce Gelir Belgesi İster?

Daha önceki yazılarımızda da anlatmış olduğumuz üzere, bankalar kredi vermeden önce Findesk KBB yani Kredi Kayıt Bürosu tarafından, kredi çekecek olan kimselerin daha önceden bankalarla geliştirmiş oldukları ilişkiler sonucunda, oluşan puana dikkat etmekte ve bu puana göre kredi verme şartlarını belirlemektedirler.

Bu sebeple de, kredi notu düşük olan genellikle çok riskli ve riskli grupta yer alan kimselere kredi vermeden önce, gelir belgesi istemek gibi hususlara bu şekilde karar veriyor olmaktadırlar. Bunun dışında bankalar, çok riskli ve riskli grupta yer almakta olan kimselere de kredi verirken kefil isteyebilmektedirler.

Bu durumlarla karşılamak istemeyen kimseler, bankalara karşı muaccel olmuş yani vadesi gelmiş olan borçlarını ödemelidirler.

Ödememeleri durumunda, Findeks tarafından kredi alacak kimsenin kredi notunda büyük bir düşüş yaşanmaktadır.

Bu sebeple de, kredi çekmek isteyen kimselerin kredi notlarını yükselterek kredi başvurusunda bulunmaları daha yerinde bir durum olacaktır.

Kredi notunu en kısa sürede, hatta bir grup atlatarak yükseltmenin yolu, kredi kartı kullanarak, kredi kartının ödemelerini zamanında yapmak olacaktır.

 

CEPTETEB, Enpara.com ve Aktifbank N Kolay Kredi bankaları kredi çekmekte olacak kimselere kredi vermeden önce gelir belgesi talebinde bulunmamaktadırlar. Bu sebeple bu bankalar sıklıkla tercih edilmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin