Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Gelir Belgesiz Kredi Alınır mı?

Gelir Belgesiz Kredi Alınır mı?

0
Gelir Belgesiz Kredi Alınır mı?

Sizlere bu yazımızda bankaların kredileriyle alakalı bir takım bilgiler vermek istiyoruz. Özellikle; Gelir belgesiz kredi veren bankalar var mıdır sorusunu yanıtlamaya çalışacağız. Sizlerinde bildiği gibi, insanlar çeşitli ihtiyaçları doğrultusunda maddi imkânlarının yetersiz kaldığı durumlarda bankalara koşarlar.

Bu kredilerden bazıları; tatil kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, tüketici kredisi vs’dir. Belli bir prosedür gereği bankanın değerlendirmeleriyle, başvurular sonuçlanır ve banka müşterilerini arayarak, olumlu veya olumsuz sonucu bildirir.

 Müşteriler kredi başvurusunda bulunurken, ihtiyaçlarına en uygun krediyi seçmeli, iyi bir araştırma yapıp bilgilenmeli ve en düşük faiz oranlı ve ödemelerine en uygun olanı tercih etmelidir. Belli bir ön fikre sahip olan müşteri, en uygun gördüğü bankanın şubesine giderek başvuruda bulunabilir. Bankalar prosedür gereği, kredi çeşidine bağlı olarak başvuru esnasında müşterisinden çeşitli belgeler isteyecektir. Bu belgelerin birer örneğini, işleri hızlandırmak adına önceden öğrenmek zaman problemini az da olsa önlemiş olacaktır.

Genellikle başvuru esnasında bankalar; nüfus cüzdanının birer fotokopisi, nüfus cüzdanının aslı ve kredi geri ödeme açısından gelir belgesini ister.  Gelir belgesi; bankaların geri ödeme noktasında kendisini garanti altına almak adına alınan bir belgedir. Ayrıca; kredi miktarının belirlenmesinde de önemli bir husustur. Gelir belgesiz kredi veren bankalar var mıdır sorusuna gelince; bazı bankalar gelir belgesi konusunda esneklik gösterebilmektedir. Bu; kredi notu zarar görmüş, kara listeye alınmış milyonlarca banka kullanıcısı bulunmasından kaynaklanmaktadır ki;  bu bankalar için aynı zamanda milyonlarca müşterinin kaybı demektir.

Aralarında ciddi rekabet bulunan kuruluşlar arasında yer alan bankalar, kendilerini bir adım öne atma ve tercih listesinde ön sıralarda olmak adına; müşterilerine çeşitli imkânlar, yenilikler ve avantajlar sunmalarını gerektiğinin farkındadırlar.

 Hangi bankaların bu esnekliği sağlayabildiği konusuna geldiğimizde; bu bazen müşteriden müşteriye değişmektedir. Banka maaşını kendi kuruluşuna yatırtan, kendi bankasını aktif olarak kullanan, para transferleri yapan, otomatik ödeme talimatları veren müşterilerine kredi verme konusunda esneklik sağlar, gelir belgesi istemeyebilir. İş bankası, Odeabank, Denizbank, Garanti bankası, Finans bank gibi birçok banka müşterilerini ihtiyaç kredisi adı altında imkânlarından yararlandırmakta ve Gelir belgesiz kredi  listesine adını yazdırmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin