Ana sayfa Yatırım Fonları Garanti Gelecek Hesabı Nedir?

Garanti Gelecek Hesabı Nedir?

0
Garanti Gelecek Hesabı Nedir?

Garanti Gelecek hesabı, çocuklar için iyi bir gelecek isteyen ve onların gelecekteki eğitim, iş, düğün gibi masraflar için şimdiden yatırım yaptıran ve hesaptaki birikimleri fon alım satım yaparak getiri sağlayan Garanti Bankasında açılan  bir hesap türüdür.

Su gibi akan zamanla beraber çocuklarımızda hızla büyümektedir ve sürekli masrafları artmaktadır. Çocukların iyi bir eğitim alması, eğitim için yurt dışına gönderilmesi, iş sahası oluşturmak, düğün gibi harcamalar ciddi paralar gerektirmektedir. Garanti Bankası, çocuklarının geleceği için yatırım yapmak isteyen anne ve babalar için Garanti Gelecek hesabını devreye sokmuştur.

Gelecek hesabını açtırabilmek için alt limit 100 TL’dir. Anne ve babalar istedikleri zaman ve istedikleri limit kadar hesaba para aktarabilmektedir. Gelecek hesabında ki birikimlerde Smart Temkinli Fon alım satımı yapılmaktadır. Böylece birikimler yerinde saymayıp, fonların piyasada ki gördüğü işlemler sonrası getiri olarak yansıyacaktır. Dilerseniz Gelecek hesabınıza vadesiz hesaplarınızdan veya Garanti Bankası kredi kartlarından düzenli otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Günün her saati Paramatik noktalarından, telefon bankacılık sisteminden ve internet bankacılık sistemini kullanarak hesabınıza ulaşabilir ve hesabınızda ki hareketliliği görebilirsiniz. Garanti Bankasından Gelecek hesabı açtıran herkese sembolik ve şık tasarımlı bir kumpara hediye edilmektedir. Ancak Gelecek hesabını 1 yıldan önce kapatılırsa, hesap sahibinden kumbara değeri olarak 54 TL alınmaktadır. Kumbaraya sahip olabilmek için son başvuru tarihi 30 Haziran 2016 tarihidir.

Garanti Gelecek hesabında ki paraları dilediğiniz zaman çekebilir veya elektrik, su, kira, taksit gibi ödemeler için otomatik ödeme talimatı verilebilir. Garanti Bankası Gelecek hesabını açtırabilmek için Garanti Bankası şubeleri, 444 0333 telefon bankacılığı, Garanti Bankası internet bankacılığı sistemlerini kullanarak açtırabilirsiniz.

Son olarak Gelecek hesap birikimleri için alımı satımı yapılan Smart Temkinli Fon gelirlerinde %15 stopaj vergisi alınmaktadır. Yine fonlarda garanti getiri olmadığı için Garanti Bankası hiç bir zaman fon getiri garantisi vermemektedir. Fonların piyasada göreceği işleme göre getiri değerlendirmesi yapılmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin