Ana sayfa Banka Haber Garanti CepBank Nedir Nasıl Kullanılır?

Garanti CepBank Nedir Nasıl Kullanılır?

0
Garanti CepBank Nedir Nasıl Kullanılır?

Garanti cep bank, Garanti Bankasının internet bankacılığı ve cep şubesine giriş yapmadan, dilediğinizi kişinin cep telefonuna, o kişinin Garanti Bankası müşterisi olmasına bakılmaksızın para göndermeye yarayan sistemdir.

Garanti Cep Bankası tarafından gönderilen para, Garanti Paramatik noktalarından günün 7/24 saatinde çekilebilmektedir. Cep bank para transferleri, Garanti Bankası Facebook sayfasındaki Cep Bank uygulamasından iPhone ve Android uygulamalarından ve tüm Paramatik noktalarında yapılabilmektedir.

Peki, Cep Bank uygulamasından neler yapılır; Cebe-Karta Para Gönderme, vadesiz TL bakiye sorgulama, Bilyoner.com ödemeleri, Nesine.com ödemesi, Kredi Kartı borç ödemesi, OGS ödemeleri, Kayıtlı Hesaba Havale/EFT işlemleri yapılabilmektedir. Cep Bank uygulamasını tanımlatabilmek için İnternet şubesi ve paramatiklerden tanımlanması gerekmektedir. Cep Bank ile günlük işlem limiti 1.000 TL’dir.

Bir noktayı hatırlatmaya gerek var ki Garanti Bankası müşteri olmayan kişilere gönderilen paraları, ilgili kişiler kart kullanmaksızın cep telefonlarına gelen doğrulama şifrelerini Paramatiklere girmesiyle hemen alabilmektedir. Yine cep telefonlarına para transferlerinde gönderen kişiye ve gönderilen kişilerin cep telefonlarına 3333’den gelen tüm mesajlar ücretsizdir.

Cep Para ile yapılacak para transferleri sadece Türkiye içi geçerli olduğunu belirtelim. K.K.T.C. Paramatiklerinden Cep Bank para gönderme ve para çekme işlemleri gerçekleştirilememektedir. Garanti cep bank ile transfer edilen paralar sadece Paramatik ATM’lerinde çekilebilmektedir. Garanti Bankası şubelerinden transfer edilen parayı alamamaktasınız.

Garanti Cep Bank ile ilgili en çok merak edilen sorulardan biri de; Yanlış cep telefon numarasına para gönderdiniz. Ne olacak? Hiç üzülmeyin. Çünkü telefon numarasına yanlışlıkla para gönderilen kişiler, para gönderenin telefon numarasını göremediği için ve Paramatiklerden para çekilmesi için de para gönderenin cep telefon numarasını girmek zorunlu olduğu için yanlışlıkla gönderilen o paralara ulaşamıyor.

Transfer edilen para 7 gün içerisinde de alınmazsa da o zaman para tekrar gönderen kişinin hesabına gönderilmektedir. Yazımızın sonunda da Garanti Bankasının Cep para uygulamasında uyguladığı hesap işlem ücretlerinden bahsetmek istiyoruz. Kayıtlı hesaba EFT ücreti 2.75 TL, Kayıtlı hesap numarasına havale 1.20 TL,  Para gönderme 1.50 TL ve son olarak da OGS ödemeleri karşılığında 1 TL ücret işlemi kesmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin