Ana sayfa Banka Haber Garanti Bankası Ugi Nedir?

Garanti Bankası Ugi Nedir?

0
Garanti Bankası Ugi Nedir?

Hayatımıza giren teknoloji sayesinde artık her işimizi oturduğumuz yerden kolaylıkla yapabilmekteyiz. Ulaşımdan eğitime, ekonomiden iletişime kadar aklımıza gelebilecek her alanda kullanılan teknoloji sistemlerini yakından takip eden kurumlar arasında bankalarda bulunmaktadır. Bu yazımızda Garanti Bankası‘nın Yok artık dedirten Ugi teknolojisinden bahsedeceğiz.

Televizyonlarda Garanti Bankası’nın UGİ reklamları dönmeye başladı ve izleyiciler bir top şeklindeki UGİ’yi merak etmeye başladılar. UGİ, öncelikler sembolik bir varlıktır ve asla somut bir özelliği yoktur. Öyle herkesin alıp da yanında taşıyabileceği, evinde, iş yerinde kullanacağı somut bir varlık değildir.

Garanti Bankası yetkilileri, UGİ’yi tanımlarken; UGİ‘nin teknolojisi ve insanın değerleri konumlandıran tüm finansman konularında yetersiz kalan kendini ifade edemeyen ve yalnız hissedenler için çözüm yolu arayan, çözüm hatırlatan ve hayatı kolaylaştıracak yeni bir iletişim platformu olarak tanımlamaktadır.

Bankaların hizmetlerine baktığımızda ilk yıllarda sadece şube hizmetleri vardır. Sonra ki yıllarda telefon bankacılığı devreye girdi. Çağrı merkezlerinde müşteri temsilcileri yerine sözlü beyanları uygulayan sistemler gelişti. Artık müşteri temsilcileri yerine sözlü komut bankacılık hizmetleri verilemeye başlandı. Teknolojinin gelişmesiyle artık banka şubeleri internet ortamına taşındı. O da yetmedi cebinizde taşıdığınız akıllı cep telefonları artık banka görevi üstlendir.

Yüklenen mobil bankacılık uygulaması sayesinde tüm bankacılık sistemleri elinizin altında olmaya başladı. Ve son olarak Garanti Bankası UGİ uygulamasını tanıttı. UGİ, müşterilerinin aklına takılanları, sormak istediklerini, problemlerini anlayacak ve gönderdiği ses dalgası yerine sizin sormak istediklerinizi yanıtlayacaktır. Yani UGİ, sizin beyninizi okuyacak dersek yalan olmaz.

Artık konuşmadan bile sizin bankacılık taleplerinizi değerlendirecektir. Pes dedirten bir uygulama desek yalan olmaz sanırım. Evet, reklamlarda dönem UGİ geleceğin habercisi gibi görünmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin