Ana sayfa Piyasa-Yatırım Garanti Bankası NET Hesap Nedir?

Garanti Bankası NET Hesap Nedir?

0
Garanti Bankası NET Hesap Nedir?

Konut kredisi veya Birikimlerini kullanmadan konut almak isteyenlerin satın alabilmesi için peşinat biriktirmesi için açılmış, istenilen zaman birikimin tamamını veya bir kısmının kullanılabildiği ve getiri getirmesi için fonlarda değerlendiren hesaplara Garanti Net Hesap adı verilir.

Garanti Net Hesap sayesinde, banka yetkileri tarafından diğer müşterilerinin gelir ve yaş gruplarına göre aylık ne kadar birikim yaptığı ve o birikimle belirtilen zaman içinde nasıl bir ev ve kaç TL’ye alacağı hakkında bilgiler verilir. Bu bilgiler sayesinde almak istediği konut için aylık ne kadar birikim yapılması gerektiğini, kaç yıl sonra istediği konuta sahip olacağı konusunda bilgi sahibi olmuş olunur.

Garanti Net için isterseniz vadesiz hesaplarınızdan isterseniz de kredi kartlarından düzenli otomatik talimat verebilirsiniz. Garanti Net hesabı esnek bir hesap olduğu için dilediğiniz zaman para çekebilir ve elektrik, su, doğal gaz, kira, taksit ödemeleri için otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

Garanti Net hesabında biriken paralar, Garanti Bankası’nın yatırım uzmanları tarafından kısa vadeli fon alım satımlarında kullanılmaktadır. Böylece birikimlerinizin üstüne günlük fon gelirleri eklenecektir. Garanti Net hesabında ki yatırımlarınızı günün her saatinde kontrol edebilirsiniz. Garanti Bankası internet bankacılığı, ATM noktaları ve 444 0 333 numaralı Alo Garanti noktalarından öğrenebilirsiniz. Dilerseniz bankaya vereceğiniz talimat ile hesabınızda ki tüm varlıkları ve varlıklarda ki hareketlilikler bankaya vereceğiniz talimatla SMS ve e-posta yoluyla öğrenebilirsiniz. Bilgi verilecek SMS ve e-posta ücretleri ise tamamen ücretsiz bir hizmettir.

Garanti Bankası yatırım uzmanları tarafından, yıllık olarak birikimlerinizin son durumu değerlendirilir ve alacağınız evi için gerekli birikimler, o gün ki enflasyon ve faiz unsurları dikkate alınarak değerlendirilir.  Garanti Net’de işleyen sistemin daha iyi anlaşılması için küçük bir örnekle yazımıza son vermek istiyoruz.

100.000 TL’lik bir konut almak isteyen kişiler aylık 1.000 TL birikim yapmalı ve 2 yıl içerisinde birikecek parası 24.000 TL olacaktır. Bu paranın üzerine bir de Garanti Bankası’nın vermiş olduğu 2 yıl için 1.800 TL parayı da eklerseniz 2 yıl içinde birikecek para 25.800 TL olacaktır. Valör olmadığı için fonlardan elde edilecek getiriler günlük olarak eklenecek ve hesaptaki paraları dilediğiniz zaman kullanabileceksiniz.

Ancak 2 yıl içerisinde düzenli birikim yapan ve hesabında ki parayı kullanmayanlar 1.800 TL’lik faizden yararlanacaktır. Son olarak Garanti Net hesabı açabilmek için alt limit 500 TL, üst limit ise 2.900 TL’dir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin