Kapalı

Garanti Bankası Kredileri Kredi Kartı ve Avans Hesap Yapılandırma

BDDK tarafından kredi vadeleri ve yapılandırmaya ilişkin yapılan 27 Eylül 2016 tarihinde yayımlanarak yürürlüğe giren yönetmelik ile kredi vadeleri 48 aya çıkarılmış olup yine banka kredi borçlarında ödeme zorluğu çekenler için yeniden yapılandırma olanağı sunulmuştur. Bu minvalde Garanti Bankası‘ nın yapılandırma şartları ve faiz oranları hakkında kısaca bilgi vermeye çalışalım.

öncelikle genel şartlara bir bakalım bankalar neredeyse tamamı için geçerli olan icrada olan kredi ve kredi kartı borçları yine avukata devredilen kredi ürünleri ile varlık yönetimine devredilen kredi, kredi kartı, ve ek hesaplar Garanti Bankası özelinde avans hesap borçları kapsam dışıdır.

Garanti Bankası Bireysel kredi yapılandırma, Banka 72 ay vadeli yapılandırma hususunda 1,44 ile başlayan faiz oranları ile yapılandırma olanağını kredi müşterilerine sunmaktadır bankadan çekilen ve 72 ay yapılandırması talep edilen krediler 27 Eylül 2016 tarihinden önce çekilen krediler için geçerlidir. Yapılandırma yönetmeliği yayımlandıktan sonra çekilen krediler ise en fazla 48 aya kadar yapılandırmaya tabi olacaktır.

Bankada olan borcunuzu kredi çektiğiniz şubeye gitmek suretiyle yapılandırmanız gerekecek, yine 72 ay vade ile yapılandırma durumunda size banak para vermeyecektir. yani 20 Bin Yapılandırma borcunuz var bana 30 Bin kredi ver 20 si borca 10 Bin bana ver deme şansı yok. Ancak onun için ayrı kredi çekmeniz lazım oda en fazla 48 ay vadeli olabilir. Yada kredinin tamamını 48 ay vadeli çekilmesi halinde borcunuzdan fazla kredi çekebilirsiniz aksi halde yapılandırma için 72 ay, ihtiyaç için 48 ay veya istediğiniz vade de olmak üzere iki kredi çekmeniz gerekir. borcunuzdan daha fazla para çekmek için yine kredi çekme yeterliliğinin de olması gerekir kredi notu vs yani banka isterse vermeyebilir.

Garanti bankası Kredi Kartı Yapılandırma, İlgili yönetmeliğin yayımlanması ile birlikte mevcut kredi kartınızın borcu aksamış ise yine sürekli asgari tutarı ödüyorsanız veya 1-2 dönem ödemeleri aksamış ise banka şubesine gitmek suretiyle kredi kartınızın tüm bakiyesini gelecek taksitler de dahil olmak üzere yapılandırmanız mümkün. Kredi kartı yapılandırma için verilen kredi elden verilmeyecek ve direk kredi kartına banka tarafından yatırılacaktır.

Kredi kartı yapılandırma faiz oranı ise 2,02 ile başlamakta ancak daha tam olarak net belirlenmiş bir tutar görünmemekte yine kredi kartınızı en fazla 48 aya kadar yapılandırma olanağı sunmaktadırlar. Burada 72 ay olayı kredi kartının 2-3 dönem gecikme durumunda olanlara ve kredi kartının kapatılması durumunda geçerli olacağını yorumladık.

Garanti Bankası Avans Hesap yapılandırma ise en fazla 48 aya kadar vadelendirme imkanı bulunmakta ve 2,02 gibi bir tavana kadar faiz uygulanabilir..

Özetle, yapılandırma konusunda yetki banka da isterse verir istemez ise krediyi vermez yapılandırma konusunda ayak sürüyebilir ancak Garanti Bankası çözüm konusunda sorunsuz bankalar arasındadır. En azından eziyeti az diyebiliriz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top