Ana sayfa Kredi Kartları Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Kredi kartı borçlarında Türkiye genelinde tüketicilerin yaşadıkları problemlere ilişkin olarak çıkartılan kredi kartı yapılandırma yasası ile birlikte tüm banka kredi kartlarında olduğu gibi Garanti Bankası kredi kartları içinde yararlanılabiliyor. Türkiye’ nin en köklü bankacılık kuruluşlarından birisi olan Garanti Bankası’ nın kredi kartlarını ya da kredi kartını kullanmakta olan tüketicilerin yaşadıkları ödeme zorluğunu ortadan kaldırabilmeleri mümkün oluyor. Garanti Bankası kredi kartı borcu yapılandırma sayesinde Garanti Bankası Bonus ve diğer kredi kartlarına ilişkin borçlardan, çok uygun ödeme koşulları ve çok düşük faiz oranları ile kurtulabilmek mümkün oluyor.

Garanti Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılıyor?

Türkiye genelinde 700 bini aşkın tüketicinin kredi kartı borçlusu durumunda bulunuyor olması tüketicilerin kredi kartları açısından çok ciddi bir sorun içerisinde bulunmasına neden oluyor. Garanti Bankası kredi kartı kullanıcılarının da yararlanabildikleri Ziraat Bankası bünyesindeki kredi kartı borcu yapılandırma yasası ile birlikte kredi kartı borçlarından kurtulabilmek mümkün oluyor. Garanti Bankası kredi kartı borcu yapılandırma desteğinden yararlanmak isteyen kredi kartı kullanıcılarının işlemlerini Garanti Bankası’ nda değil, Ziraat Bankası şubelerinden yapabiliyor.

Ziraat Bankası tarafından sunulan kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri için Garanti Bankası kredi kartı sahipleri Ziraat Bankası şubelerine giderek, yapacakları Garanti Bankası kredi kartı borcu yapılandırma başvuruları gerekli olan değerlendirmelerden geçirilir. Onay alması durumunda Ziraat Bankası tarafından Garanti Bankası ile iletişime geçilerek, tüketiciye düşük faiz oranlarından sunulan kredi desteği üzerinden otomatik olarak Garanti Bankası kredi kartı borcu ödenir. Borcu ödenen Garanti Bankası kredi kartları ödeme sonrasında kullanıma kapatılarak, iptal edilmektedir.

Yapılandırma sürecinde Ziraat Bankası 1.10% ve 1.20% faiz oranları üzerinden kredi almış oluyor. 36 ay ile 60 ay vadeli olarak sunulan bu kredi desteği sayesinde tüketicilerin, her ay ödemek zorunda kaldığı yüksek faizli Garanti Bankası kredi kartlarının sürekli borç döngüsünden kurtulabiliyor. Garanti Bankası kredi kartı borcunun ödenememesinin Kredi Kayıt Bürosu bünyesinde kayıt altına alınan borç ödeme ve kullanılan hizmetlere ilişkin durum üzerinden belirlenen kredi notunda da düşüşün de en hızlı şekilde önlenmesi sağlanabiliyor.

BİR CEVAP BIRAK

Lütfen yorum yazın!
Please enter your name here