Ana sayfa Banka Haber Garanti Bankası Kredi Borcumu Yapılandırmak İstiyorum

Garanti Bankası Kredi Borcumu Yapılandırmak İstiyorum

0
Garanti Bankası Kredi Borcumu Yapılandırmak İstiyorum
garanti kredi borcu

Garanti bankası müşterisi iseniz banka borcunuzu rahat bir şekilde yapılandırabilir ve fazla faiz ödemeden ödeme kolaylığından yararlanabilirsiniz.

Garanti Bankası Kredi Yapılandırması

Kredi yapılandırması kredi borcunu ödeyemeyenler için bankalar tarafından yapılan yeni ödeme planıdır. Bu plan ile borcunu ödeyemeyen kişiler daha düşük taksitler ile bankaya olan borçlarını ödemektedir. Garanti bankası kredi yapılandırması da Garanti bankasının kredi borçlarını ödeyemeyen müşterileri için uyguladığı bir yöntemdir. Bu yönteme göre Garanti Bankası kredi ya da kredi kartı borcunu ödeyemeyen müşterilerinin borcunu 72 aya kadar yapılandırmaktadır. Bu işlem için ekstra belge talep etmeyen banka işlemi müşteri talebi doğrultusunda tamamlamaktadır. Kredi yapılandırması hem banka için hem de borcunu ödeyemeyen müşteriler için avantaj sağlayan bir durumdur. Fakat bu durumun az da olsa dezavantajı da bulunmaktadır.

Kredi ya da kredi kartı borcu ödeyemeyenler ilk olarak 30 gün içinde banka tarafından uyarı almaktadır. Bankaya olan borcunu bu sürede de ödeyemeyenler 90 günlük idari takip almaktadır. Bu 90 günlük süre içerisinde Garanti bankası kredi yapılandırması banka müşterileri için yapılacak en akıllıca seçimdir. Çünkü 90 günden sonra müşterileri için yasal takip süreci başlamaktadır. Bu süre zarfında mahkeme, avukat ve icra gibi hoş olmayan durumlar ile karşı karşıya kalınmaktadır. Ayrıca süre sonunda ödeme yapılmaması halinde de kara listeye girmektedir. Bu bakımdan yasal takip sürecine girilmeden kredi yapılandırması yapmak en doğru seçimdir. Kedi yapılandırmasında ödemeler müşterilerin ödeyebileceği miktarlar  şeklinde ayarlanmaktadır.

Kredi Borcunu Yapılandıran Bankalar

Kredi ya da kredi kartı borcunu ödeyemeyen Garanti Bankası müşterileri kredi yapılandırması için bankaya başvurmaktadır. Genelde işlemler kredi kullanılan şubelerden daha hızlı yapılmaktadır. Garanti bankası kredi yapılandırması için yapılan başvuru sonrasında banka sizin ödeyebileceğiniz aylık miktara göre yeniden ödeme planı çıkarmaktadır. Fakat burada müşteriler için dezavantaj olan durum da göz önünde bulundurulmalıdır. Bu durum kredi için ödenecek faiz miktarıdır. Borcu yeniden yapılandırırken mevcut faizden farklı olarak yeni faiz uygulanacaktır. Bunun yanı sıra ödeyeceğiniz süre uzayacağı için de faiz miktarınız artacaktır. Fakat bu durum müşterilerin kara listeye girmesinden ya da icraya kadar uzanan yasal takibe düşmesinden çok daha olumlu bir kazanım olmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin