Ana sayfa Hisse Senedi Garanti Bankası Hisse Senedi Kredisi

Garanti Bankası Hisse Senedi Kredisi

0
Garanti Bankası Hisse Senedi Kredisi

Nakit ihtiyaçlarına Garanti Bankası tarafından Hisse Senetlerinizi teminat göstermek suretile kredi kullanmanız mümküm olmakla birlikte oluşan nakit taleplerinizi anında gidermenize olanak tanımaktadır.Portföyünüzde bulunan BIST 100 hisse senetlerinin %40’ı oranında bankanın teminat olarak kabul edeceği senetler için geçerli aylık %1,95 faiz oranında 100.000 TL’ye kadar hisse senedi kredisi kullanabilirsiniz.

Üstelik kredi tutarını gün içinde ödediğinizde hiç faiz ödemezsiniz. Hisse Senedi kredisi başvurunuzu, İnternet Şubesi Yatırımlar menüsü Hisse Senedi adımından Hisse Senedi Kredisi seçeneğini seçerek hemen yapabilirsiniz. Başvuru sonrası kredili alış için şubelerimizde sözleşme imzalayarak kredi limitinizin tanımlanmış olması gerekmektedir.  İnternet/Cep Şubesi  veya Alo Garanti den başvurunuz yapabilirsiniz

Hisse Senedi Kredisi Şartları

İnternet Şubesi hisse senedi kredi limiti minimum 5.000 TL, maksimum 100.000 TL’ dir.

Kredi başvurusu, sadece İnternet Şubesi üzerinden yapılabilmektedir.

Teminata sayılan hisse senetlerinin %40’ı kadar kredi kullanımı yapabilir.

Hisse senedi yatırım hesabı bulunmayan müşteriler kredi başvurusu yapamaz.

Kredili hisse senedi alım işlemi sadece İnternet Şubesi, e-Trader, iPhone, iPad, Cep Şubesi ve Çağrı Merkezi kanalından yapılabilir.

Hisse senedi kredisinin teminatı Garanti Bankası tarafından uygun görülen hisse senetleridir. Teminata sayılan hisse senetlerini müşteri İnternet Şubesi’nden görebilmektedir.

Kredili olarak alım yapılan hisse senedi, teminata sayılan hisse senedi olursa kredili olarak alınan bu senetlerin %40’ı kadar daha alım yapabilir.

Hisse senedi kredisinin faiz oranı %1.95’tir. Faiz tutarına %15 KKDF ve %5 BSMV ilave olarak eklenmektedir.

Faiz gün sonu bakiye üzerinden günlük olarak hesaplanır ve tahakkuk ettirilir. Gün sonundaki eksi bakiyenin faiz tahakkuku ertesi sabah yapılır.

Kredi limiti arttırılmak istenirse, İnternet Şubesi’nden başvurularak, şubeye gelerek arttırılması istenen tutar için “Limit Arttırım Formu” imzalanmalıdır.

Kredi riski ya da birikmiş faizi yoksa İnternet Şubesi aracılığı ile kredi limitini iptal etmesi mümkündür.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin