Kapalı

Garanti Bankası Esnaf Kredisi

Bankaların, tüketici kredilerinde en çok önem verdiği kesimlerden biride esnaflardır. Bankalar, esnaflara tanıdıkları esnaf kredileri adı altında değişik alternatiflerle esnaf müşterilerini bankalarına çekme yarışına girmişlerdir. Bu yazımızda da Garanti Bankasının Esnaflara düzenlemiş olduğu kredilerden bahsedeceğiz.

Garanti bankasının, esnaflara 2016 yılı için ilk sunduğu kredi paketi, E-Ticaret Destek Paketidir. Bu paket ile esnafların e-ticaret siteleri kurmaları, ürünlerini kurmuş olduğu ticari sitelerde tanıtma, sanal post cihaz desteği sunmaktadır. İnternet üzerinden alışveriş sitelerinin etkinliği bilen banka, esnaf müşterilerini de e-ticaret sitesi sayesinde ürünlerini internet ortamında tanıtma ve satma imkânları sunmaktadır.

Bu kredi paketi sayesinde, esnafların 12 vadeli kredi kullanmalarına ve kredi ödemelerine 3.aydan itibaren başlama fırsatı sunmaktadır. Bu kredide, kullandırılacak maksimum kredi tutarı 50.000 TL’dir. Garanti Bankasının, esnaflara sunmuş olduğu diğer bir kredi paketi de Kadın Girişimci Destek Paketidir. Bu paket ile kadınların iş yeri açması, ticaret hayatına atılması hedeflenmektedir. Garanti Bankası, kadınların yeni iş yeri açması için 96 aya kadar vade seçeneği sunan TL ve Döviz kredi seçenekleri sunmaktadır. Bu paketten yararlanabilmek için 50 yaş sınırı tutulmuştur.

Banka ayrıca, Kadın Girişimci Destek Paketi altında, yeni iş yeri açmış müşterilerinin iş yerlerine mal satın alması için de teminat mektubu hizmeti de vermeye başlamıştır.  Garanti Bankasının, esnaflara sunmuş olduğu diğer bir kredi paketi ise Komşu Esnaf Kredisidir. 24 aya kadar kredi mikanı sunan banka, kredi limitini de maksimum 50.000 TL olarak belirlemiştir. İlk 3 ay ödeme yapılmayan kredinin sona eriş tarihi, bankanın internet sitesinde 29 Şubat olarak belirtilmiştir.

Garanti Bankasının, esnafa destek paketi altında sunmuş olduğu diğer hizmetler ise; uygun komisyon oranlarıyla post cihaz ürünü kullandırması, TL veya döviz cinsinden çek karnesi hizmeti, esnaf kredi kartı adı altında esnaflara özel faiz ve komisyonlarla hizmet vermektedir. Esnaf kredileri hakkında bilgi almak veya ödeme planlarını öğrenmek isteyen esnaflar, Garanti Bankasının garanti.com.tr adresinden faydalanabilirler.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top