Ana sayfa Yatırım Fonları Garanti Bankası Elma Hesabı Nedir?

Garanti Bankası Elma Hesabı Nedir?

0
Garanti Bankası Elma Hesabı Nedir?

Elma Hesabı, Garanti Bankası vadesiz hesaplarında 1500 TL ve üstü birikimlerin otomatik fon alımı ve satımı yapılarak değerlendiren, tüm ödeme işlemlerinin gerçekleştirildiği, alınan- satılan fonlar sayesinde sürekli getiri sağlayan bir yatırım hesabı türüdür.

Vadesiz hesaplarda ki birikimlerin elma hesabında değerlendirilmesi ve getiri getirebilmesi için uygulanan alt limit 1500 TL olarak belirlenmiştir. Vadesiz hesaplarda ki birikimler Kısa Dönemli Borçlanma fonlarının alımı ve satımı ile elde edilecek gelirler ile değerlendirilmektedir. Hesabınıza her para girişinde ve maaş ödemeleri sonrası hesaptaki limit 1500 TL’yi bulduğunda Elma hesabı otomatik olarak devreye girecektir.

Elma hesabı sayesinde bir yandan getiri elde edecek diğer yandan ise vereceğiniz otomatik talimatlarla elektrik, su, internet, doğal gaz, taksit ödemeleri zamanında yapılacaktır. Elma hesabının esnek bir hesap olması, hesaptan istenildiği zaman nakit çekimi yapılabilmektedir. Elma hesabında ki birikimlerinizi görmek ve yaşanan hareketliliği görmek için ATM noktaları,

Garanti İnternet bankacılığı ve 444 0 333 numaralı Alo Garanti hizmetlerini kullanarak öğrenebilirsiniz. Elma hesabınızda ki paraları Garanti Paramatik noktalarından çekebilir veya cep telefonlarına para olarak gönderebilirsiniz. Elma hesabı açtırabilmek için Garanti Bankası şubelerine başvurabilir veya Garanti Bankası internet bankacılık şubelerinden başvuru menüsünde ki Hesaplar – Elma Hesabı olarak açtırabilirsiniz.

Elma hesabı açtırmanın diğer yolu ise 444 0 333 Alo Garanti hattıdır. Elma hesabınızda ki hareketliliği düzenli takip edebilmek için e-posta hizmeti talep edebilirsiniz. Şunu belirtelim ki Sermaye Piyasası ve Vergi Kanununa göre her türlü fon alım ve satımlarda elde edilecek kardan %15 stopaj vergisi kesilmektedir.

Her ne kadar bu bilgi Elma Hesabının bankanın sayfasında yer almasa da biz bilgilendirmek istedik. Yine şunu da hemen belirtelim ki her ne kadar fon getirisinden bahsetsek de fon alım satımı yapan hiç bir banka kar garantisi vermeyecektir. Aynı işlem Elma hesabı için de geçerlidir. Getiri, tamamen fonun piyasada görmüş olduğu değere göre getiri belirlenmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin