Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Garanti Bankası E-Kredi Nedir Nasıl Alınır?

Garanti Bankası E-Kredi Nedir Nasıl Alınır?

0
Garanti Bankası E-Kredi Nedir Nasıl Alınır?

İnternet bankacılığın gelişmesiyle beraber artık bankalardan kredi çekmek için banka şubelerine gitmeye, sıraya girmeye gerek kalmamıştır. Gelişmiş internet bankacılığı sayesinde online olarak yapacağınız kredi talepleri anında değerlendirilmekte ve kredi talebinde bulunanlara SMS yoluyla bilgi verilmektedir.  E-kredi sitemini kullanan bankalardan biri de Garanti Bankasıdır. Bu yazımızda Garanti Bankasının E-Kredi sisteminden bahsedeceğiz.

Garanti Bankasıdan E-Kredi yönteminden faydalanabilmek için Garanti Bankasınn resmi web sitesine giriş yapılmalıdır. Bireysel kredi bölümünden hemen başvur bölümünden kredi talebi için gerekli bilgiler girilmesi gerekmektedir. Karşınıza ilk çıkacak bölüm Kişisel Bilgiler bölümüdür. Bu bölümde isim, soyad, TC  numarası ce cep telefon numaranızı girmeniz gerekmektedir.

Cep telefonuna gelen doğrulama şifresini girdikten sonra ikinci aşama olan Kimlik ve İletişim Bilgileri bölümü doldurulması gerekmektedir. Bu bölümde nüfus cüzdanına ait seri, sıra numaraları, doğum yeri, nüfusa kayıtlı olduğu il, ilçe bilgilerinden sonra üçüncü aşama olan Çalışma ve Gelir Bilgileri bölümü doldurulması gerekir. Bu bölümde çalışmış olduğunuz iş yeri bilgileri, çalışma yılı ve aldığı maaş bilgileri girilmek zorundadır. Son olarak da Kredi Bilgileri bölümünde ise talep ettiğiniz kredi miktarını, ödeyeceğiniz vade süresi bilgileri girilecektir. Bu bilgilerin doldurulması sonunda kredi talebinizini cevabı 5 dakika içerisinde cep telefonuna cevap gelmektedir.

Onaylanan kredi, eğer ki Garanti Bankasında vadesiz hesabınız varsa kredi gün içerisinde ilgili hesaba aktarılmaktadır. İnternet Şubesi’nden alınabilen krediler bireysel ihtiyaç kredisidir. İnternet Şubesi’nden yapılan başvurularda (15.000) on beş bin türk lirası ve (36) otuz altı ay vadeye kadar kredi kullanılabilir.

İnternet şubesinden kredi kullanımı için, başvuru sahibinin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, Garanti Bankası müşterisi olması, Banka sisteminde nüfus cüzdanı bilgileri ile imzasının bulunması gerekmektedir. İnternet şubesinden yapılan başvurunun onaylanması sonrasında krediyle ilgili belgeler görüntülenebilir.

Başvuru sahibinden ücret bordrosu, gelir belgesi, SGK web belgesi veya gelir yazısı talep edilebilir. Belge taleplerinin tümünde ve müşterinin Garanti Bankasının acentesi dışında bir şirketten sigorta yaptırmak istemesi durumunda Garanti Bankasına başvurarak kredi işlemini tamamlaması gerekmektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin