Ana sayfa Banka Haber Garanti Bankası Dijital Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Garanti Bankası Dijital Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

0
Garanti Bankası Dijital Kredi Nedir, Nasıl Alınır?

Gelişen teknoloji hayatımızın her aşamasına girmeyi başarmıştır. Baş döndürücü bir hız ve takip edilmesi artık zorlaşan teknoloji sayesinde hayatımız artık iyiden iyiye kolaylamış durumdadır. Gelişen teknolojinin nimetlerinden en iyi faydalanan kurumların başında şüphesiz bankalar gelmektedir.

Teknolojinin bu kadar yaygın olmadığı dönemlerde bankalarda saatlerce kuyruk beklenirdi. Eğer ki bir kredi kullanacaksan vay haline. Şu evrakı getir, şu evrak olmadı, bugün git yarın gel, günlerce onaylanma süreci…  Ancak teknolojiyi bankacılık sektörünün her alanına sokmayı başaran bankalardan biri olan Garanti Bankası, müşterilerine daha iyi ve daha hızlı hizmet edebilmek için internet ve mobil bankacılık sistemini en üst seviye çıkarmayı başarmıştır.

Artık tüm bankacılık işlemleri bir tık ötemizde bulunmaktadır. Öyle ki kredi başvuruları bile dijital ortamlardan başvuru yapılabilmektedir. 5 dakika içersinde kredi onay cevabı gelmekte ve hatta banka şubelerine gitmeden kredi tutarı evine teslim edilmekte, hesabına aktarılmaktadır. Dijital kredi alanında en iddialı olan Garanti dijital kredi de bu hizmetlerden biri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Garanti Bankasının web adresinden veya internet-mobil bankacılık sistemleri üzerinden dijital kredi talebinde bulunabilirsiniz. Yapılması gereken tek şey kredi talep formunu doldurmak olacaktır. Dijital başvuru formunda ilk olarak T.C kimlik numarası ve cep telefon bilgileri girilmektedir. Daha sonra ise çalışma ve gelir belgesi, talep edilen kredi tutarı, vade süresi belirlendikten sonra kredi başvurma işlemi sona edecektir.

Bu aşamadan sonra Garanti Bankası, kredi talebinde bulunan kişinin kredi talebinin değerlendirecektir. Yapılacak kredi notu istihbaratından sonra kredi talebinde bulunan kişiye çok kısa bir süre sonra cep telefonuna kredi talep cevabı verilmektedir. Eğer ki Garanti Bankası müşterisiyseniz, talep etmiş ve onaylanmış krediniz gün içerisinde banka şubesine gitmeden, mesai saatleri dışında da olsa hesaba aktarılmaktadır.

Kredi talebi onaylanmış ama Garanti Bankası müşterisi olamayanlar da Garanti Banka şubelerine gitmek ve kredi kullanmak için gerekli evrakları doldurmak ve imzalamak zorundadır. Garanti dijital kredi faiz oranları, banka şubelerinden uygulanacak faiz oranlarına göre daha düşük olacağını da belirtmek isteriz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin