Ana sayfa Çiftçi Kredileri Garanti Bankası Çiftçi Kredileri

Garanti Bankası Çiftçi Kredileri

0
Garanti Bankası Çiftçi Kredileri

Garanti Bankası tarafından Tarım Sektörü ve çiftçilere yönelik her alanda destek sağlayan ve ödeme kolaylıkları ile birlikte finansal çözümler sunan çiftçi kredileri hakkında kısaca Garanti Bankası her alanda çiftçi ve üreticinin yanında olduğunu belirterek bilgi verelim.

Bitkisel Üretim Kredileri

Ürün Ön Finansman Kredisi

Bitkisel üretim faaliyetlinde bulunan tarım işletmelerinin üretim dönemi öncesindeki her türlü tarımsal girdi (tohum, gübre, mazot, bitki koruma ilaçları vs.) ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için tesis edilmektedir.

Tarım Destek Kredisi

Bitkisel üretim faaliyetinde bulunan tarımsal işletmelerin üretim ve hasat dönemi ortaya çıkabilecek masrafları ile işçilik ve nakliye maliyetleri maliyetlerini karşılayabilmek için tesis edilmektedir.

Alternatif Üretim Teknikleri Kredisi

Özellikle son dönemde giderek yaygınlaşan İyi Tarım Uygulamaları ve Organik Tarım gibi alternatif tarımsal üretim teknikleri kullanarak tarımsal faaliyette bulunan tarım işletmelerinin ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik olarak tesis edilmektedir.

Traktör ve Biçerdöver Kredisi

Her marka traktör ve biçerdöverde 0km ya da 3 yaşa kadar ikinci el alımına yönelik finansman ihtiyacını karşılamak üzere fatura bedelinin %80’nine kadar kredi tesis edilebilmektedir.

Çiftçi Oto Kredisi

Tarım işletmelerinin ticari amaçlı 0 km binek ve hafif ticari araç alımına yönelik finansman ihtiyaçlarını karşılamak için fatura  bedelinin azami %70’ne kadar kredi tesis edilebilmektedir.

Sera Kredisi

Hem yeni sera yapımı, hem de mevcut seraların bakım/onarım ve modernizasyonuna yönelik olarak topraksız tarımın yapıldığı seralar dahil olmak üzere fatura bedelinin %75’ine kadar modern örtü altı tarımına yönelik yatırımlarınız için kredi tesis edilebilmektedir.

Hayvansal Üretim Kredileri

Hayvansal üretime yönelik olarak kredilerin vade ve teminat yapısı, işletmenin kapasitesi ve projenin yeterliliğine göre Bölge Krediler Müdürlükleri’nde yer alan Tarım Kredi Yönetmenleri tarafından değerlendirilmektedir.

Besicilik Kredileri

Et üretimi amacı ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerin yatırım harcamaları (ahır yapımı veya modernizasyonu canlı hayvan alımı, makine ekipman alımı) ile işletme giderlerinin (yem, bakım, ilaç, aşılama, su, elektrik vb. ihtiyaçlarını) karşılanması amacıyla kredi tesis edilebilmektedir.

Süt Sığırcılığı Kredileri

Süt üretimi amacı ile büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği yapan işletmelerin yatırım harcamaları (canlı hayvan alımı, ahırların inşası ve modernizasyonu, silaj makinesi ve ekipmanı, yem hazırlama, muamele etme, dağıtma ve depolama sistemleri, sağım odası tesisatı, süt soğutma ve depolama ekipmanları ile süt nakil ekipmanları vs.) ile işletme giderleri (yem, elektrik, veterinerlik hizmeti vs.) karşılanması amacıyla kredi tesis edilebilmektedir.

Tarımsal Makine Ekipman Kredisi

Bitkisel ve hayvansal (su ürünleri dahil olmak üzere) üretim faaliyetlerinde kullanacağınız her türlü aleti, makine  ve ekipman alımına yönelik finansman ihtiyacının karşılanması amacıyla tesis edilebilmektedir.

Krediye alınabilecek makine ve ekipmanlar;

Hangi tarım makinelerine kredi alabilirim derseniz,

Anıza direkt ekim makinesi, arıcılık makine ve ekipmanı, balya makinesi, basınçlı sulama sistemi kurulması, canlı balık nakil tankı, çayır biçme makinesi, çeltik fide dikim makinesi, el traktörü, file sistemi kurulması, biçer bağlar, hububat harman makinesi, lazerli tesviye aleti, hasat tablası, mibzer, motorlu tırpan, pamuk toplama makinesi, pancar söküm makinesi, patates söküm makinesi, pülverizatör, rüzgar makinesi, sap parçalama makinesi, sap toplamalı saman makinesi, silaj makinesi, soğuk hava tesisatlı taşıma aracı, süt sağım ünitesi ve soğutma tankı, gübre dağıtma makinesi, taş toplama makinesi, diskli tırmık, yem hazırlama makinesi, zeytin hasat makinesi, kırkma makinesi, tambur filtre, su ürünlerinde buzlama makinesi, balıkçı gemilerinde soğuk depo, su ürünleri için kuluçka dolabı.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin