Kapalı

Garanti Bankası Altın Hesabı

İnsanlar hayat içinde elde ettikleri birikimlerini güven içinde saklamak isterler. Bunun için izlenecek olan en olay yol Garanti bankası altın hesabı açtırmaktır. Altın hesapları vadeli ve vadesiz olarak ikiye ayrılmaktadır. Vadesiz altın hesabında insanlar, istedikleri zaman aralığında altın alam ya da satma işlemi gerçekleştirebilirler. Vadesiz hesaplarında bulunan TL ya da USD paraları ile istedikleri kadar altın alma imkânına sahiptirler.

Vadesiz altın hesaplarına sahip olan müşteriler, hesaplarına Garanti Paramatiklerden, internet bankacılığından, telefon bankacılığından ve Garanti şubelerinden ulaşabilirler. Hesap açma işlemi ve tüm konular hakkında bilgi almak için bankanın size en yakın şubesine gitmeniz de fayda vardır. Size en yakın garanti bankasının yerini öğrenmek için ise bankanın sitesinden yardım alabilirsiniz.

Vadeli altın hesaplarına baktığımız da ise yatırımlarımız hem güvence altında olur hem de altınlara avantajlı faiz oranlarının aktarılması sağlanır. Vadeli altın hesabı vadesiz hesaba göre altınların daha fazla değer kazanmasını sağlamaktadır. Böylelikle birikimlerinizi arttırma imkânı da sizleri beklemektedir. İnsanlar altın hesabı açtırarak ellerinden bulunana maliyetle gram cinsinden altın alabilirler.

Bunun yanı sıra insanların ellerinde bulunan ziynet eşyalarını, çeyrek, yarım ya da tam altınları ile gelerek uzman eksperlerce altınların değerleri hesaplanarak sizden alınana altınlar gram değeri olarak hesabınıza yatırılmaktadır. İnsanlar Banka altın günlerinde Garanti bankası altın hesabı açtırarak altınlarının kaybolma, eskime, kaybolma ve zarar görme gibi sorunlarla karşılaşmadan güven için de saklanmasını sağlayabilirsiniz.

Her bankanın sağlamış olduğu altın günleri bulunur. Garanti bankasının altın günleri de Salı ve Cumartesi günleridir. İnsanlar Garanti bankası altın hesabı açtıracakları zaman bu günlerden birini tercih etmelerinde fayda vardır. Altın hesabı açtıran insanlar birikimlerini arttırmak isterlerse eğer kredi kartlarına verdikleri talimatlar doğrultusunda düzenli altın alımları sağlanabilir.

Böylece birikimlerini arttırma imkânlarına da sahiptirler. Eğer düzenli alım yapmak istiyorsanız, ödemeleri gram ya da para olarak belirlemeniz gerekir. Ödemeyi hangi hesabınızdan talimat verdiğiyseniz o hesaptan çekilmesi sağlanır. Vadesiz altın hesabı birikim hesabı olarak da adlandırılır ve bu hesapla herhangi bir faiz uygulaması olmadığı görülmektedir. Bunun yanı sıra birikim hesaplarından herhangi bir işletim ücreti alınmaması müşterileri memnun eden bir durumdur.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top