Ana sayfa Banka Haber Garanti Avans Hesap Nedir – Avans Faiz Oranları Ne Kadar?

Garanti Avans Hesap Nedir – Avans Faiz Oranları Ne Kadar?

0
Garanti Avans Hesap Nedir – Avans Faiz Oranları Ne Kadar?
garanti avans

Garanti bankasının müşterilere sunduğu bankacılık ürünlerinden bir tanesi de garanti avans hesap olarak karşımıza çıkıyor. Avans faiz oranları ve garanti avans hesap açma işlemleri dahil bir çok konudaki tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Garanti Avans Hesaplama

Avans hesaplarında para çıkışında bankalar genelde faiz uygulamakta. Hali ile müşteriler bu konuda garanti avans hesaplama olarak faiz oranlarını merak edebilir.  Garanti Bankası Avans Hesabı Nedir? öncelikle bu sorunun yanıtına bakalım;

Garanti bankası avans hesabı hesabınızda para yokken hesap kartınıza bağlı olarak çalışan bir kredi hesabıdır. Kısa süreli ihtiyacınızı hemen karşılamak için Avans hesabı sıklıkla kullanılmaktadır. Size belirlenen limit dahilinde kredi çekme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınızda para olmadığı halde bile hesap limitiniz dahilinde ihtiyacınız olan tutarda kredi çekebilmenize avans denir. Garanti paracard’ınızı kullanarak istediğiniz zaman nakit avans çekebilirsiniz.

Bunu biraz daha detaylandırmak istediğimizde; hesabınızda nakit paranın olmadığı durumda devreye giren ve faiz olarak işleme alının ek hesap olarak düşünülebilir. Kredi tutarına göre faiz oranları değişebilir. Faiz oranları ile %1,84 den başladığının altını çizelim. Ek olarak para olmasa dahi limit dahilinde tüm fatura ödemelerini de yapacağınızı belirtelim. Başvurular garanti internet bankacılığı, şubeler veya garanti müşteri hizmetleri aracılığı ile yapılabilir.

Garanti Avans Hesabının Özellikleri

Hesabınızda para olmadığı zaman acil ihtiyaçlarınız da eft, havale, kira ödemesi ya da fatura ödeme işlemlerinizde garanti avans hesabını kullanarak ihtiyaç duyduğunuz krediyi çekebilirsiniz. Vadesiz hesabınıza bağlı olarak kullanılan avans hesabının faiz oranı %1,84’tür.

Avans hesabınız ile elektrik, su, telefon gibi otomatik fatura ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Hesabınız eksi bakiye de iken avans hesabınızı kullanır hesabınıza para girdiği zaman ise otomatik bir şekilde kredi hesabı kapanmaktadır. Kullandığınız gün kadar kredi faizi işlemektedir. Ay içinde kullandığınız kredi tutarının faizi bir sonraki ay hesabınızdan çekilmektedir. Avans hesabınızdan 100 TL kullanmanız halinde günlük 7 kuruş faiz işlemekte ve buna BMSV ve KKDF dahildir. Avans hesabı açmak için garanti internet şubesinden kredi- avans hesap işlemlerini takip edebilirsiniz. Ya da garanti cep uygulaması üzerinden aşamaları takip ederek avans hesabı başvurusu yapabilirsiniz. Garanti bankası avans hesabı için banka şubelerini ziyaret edebilir yahut telefon bankacılığı ile başvuru yapabilirsiniz. Avans hesabı ekstresi her ayın ertesi gün kesilir son ödeme tarihi ise sonraki ayın avans kesim tarihidir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin