Ana sayfa Altın Fiziki Altın Bankaya Nasıl Yatırılır?

Fiziki Altın Bankaya Nasıl Yatırılır?

0
Fiziki Altın Bankaya Nasıl Yatırılır?

Günümüzde yatırım yapmak isteyen kişilerin sıklıkla başvurduğu yollardan biri de altın yatırımıdır. Peki, fiziki altın bankaya nasıl yatırılır? Öncelikle bankaların hizmet noktalarından işlem yapabilmek için ihtiyacınız olan noktaları belirtelim; herhangi bir bankanın kartı ve altın hesabı, altın hesabınızın kartınıza bağlı şekilde olması ve bankada kayıtlı olan cep numaranızdır.

Bankaların altın hizmet noktalarında olan kuyumculara, size hediye gelen ya da evinizde sakladığınız altınları götürmeniz durumunda, yine altın olarak ve saf değer esas alınarak altın hesabınıza altınlarınızı yatırabilirsiniz. Bir adet çeyrek altınınız olsa dahi bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Altın hesabınıza yatırım yaparak, altınlarınızın kaybolma ve çalınma tehlikesi olmadan güvenli şekilde alabilirsiniz. Aşınma ya da eskime korkusu da yaşamamış olursunuz. Ayrıca bazı bankalarda geçerli olduğu gibi belli bir bakiyeye kadar olan bölümü devlet tarafından güvence altına alınır ve altın hesabınız için herhangi bir hesap işletim ücreti de ödememiş olursunuz. Tabi bu her bankada geçerli olmayabilir.

Cevabı aslında çok basit. Bankaya direkt olarak başvursanız dahi sizlere yardımcı olacak pek çok elemana ulaşabilirsiniz. Yapılması gereken tüm işlemleri onayladığınızda zaten altınlarınız da bankanızın altın hesabına yatırılır. Böylece hem içiniz rahat olur hem de herhangi bir telaş içerisinde olmazsınız.

Altın günlerine, düğünlere ya da sünnet törenlerine giderken hesabınızda bulunan altınları fiziki anlamda çekmek için ilk olarak sizlere en yakın olan kendi bankanızın altın hizmet noktasına ya da şubelerine gitmeniz gerekir. Ancak çekme işlemlerini de kısaca anlatalım. Hesabınızda bulunan ve çektiğiniz altının cinsine göre belirlenecek işçilik ücretini kendi kuyumcunuza ödeyerek istediğiniz miktarda altını hesabınızdan direkt olarak alabilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin