Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Findeksi Düşük Olana Kredi

Findeksi Düşük Olana Kredi

0
Findeksi Düşük Olana Kredi

Bankalardan kredi hizmetli için başvuru yaptığımızda bu bireysel ihtiyaçlarımız için araba veya ev almak için olur yada bir kredi kartı başvurusu yaptığımızda banka başvuru sahibinin ödeme performansını görmek ister. Bunun için bankalar ile işlem yapan tüm müşterilerin finansal hareketleri ve ödemelerine ilişkin kayıtların saklandığı  Kredi Kayıt Bürosu alt kurumu olan Findeks’ ten sorgular yani krediye başvuran müşterinin Findeks risk raporunu sorgular.

Findeks risk raporu bizim bildiğimiz Kredi Notu’muzdur ve önümüzdeki yıllarda hayatımızda oldukça yer kaplayacaktır. Ülkemiz Kredi Notu ortalaması az riskli kredi notu seviyesindedir, yani findeksi düşük sayısı oldukça fazladır. Findeksi düşük olanalar daha önceki kredi ve kredi kartı kullanımlarında özensiz davrandıkları için findeks Kredi Notları düşmüş ve bankaların taleplerine karşılık verirken nazlı davrandıkları kişilerdir aynı zamanda.

Findeksi düşük olana kredi veren bankalar var mıdır derseniz evet mutlaka size kredi verecek bir banka olacaktır belirli şartların yerine getirilmesi halinde ama öncelikle Findeks Notu düşük kavramı da kendi içinde ayrışmaktadır ve bunlar Findeks Renkleri ile işaretlenmiştir. Öncelikle Findeks Rengi Yeşil zaten anlaşılacağı üzere kredi notları oldukça iyi olanlara verilir ve kredi sorunu yaşamaları çokta mümkün olmayanlardır.

Yine Findeks Notu düşü olanların girdiği bir diğer sınıflama ise Findeks Rengi Sarı olanlar bunlar kredi notu az riskli olan kişiler sınıfına girer bu kişilere bankalar kredi verirler örneğin uygun bir kefil bulunması halinde veya gelir belgelerinin olması kredi çıkmasında olumlu etki edecektir. Findeksi düşük olana kredi veren bankalara gelecek olursak özel bankalar kredi verme konusunda çok ta sorun çıkarmayacaklardır, gelir belgenizin olması ve gelire orantılı bir kredi başvurusu yapmanız halinde kredi çıkacağına emin olabilirsiniz konuya ilişkin ayrıntılı yazımız olan Findeks Rengi Sarı Olana Kredi başlığında daha fazla ayrıntı bulabilirsniz.

Şimdi ise Findeksi çok düşük düşük olan sınıflama Findeks Rengi Kırmızı olan kişilerin girdiği alandır. Kredi notu çok riskli olarak işaretlenen bu kişilerin kredi alması, kredi başvurularının onaylanması oldukça zordur tabi ipotek, teminat veya kredi notu çok iyi olan geliri olan sağlan bir kefil ile kredi alma durumları mevcuttur findeksi çok düşük olana kredi veren bankalar ise yine özel bankalar olacaktır. Konuya ilişkin ayrıntılı yazımız olan Findeks Rengi Kırmızı Olana Kredi başlıklı yazımızı okumanızı tavsiye ederiz.

Kredi Notu Az Riskli olana, Kredi Notu Çok Riskli olana kısacası Findeksi düşük olana kredi çıkar mı derseniz belirli şartlarda kredi almaları mümkündür.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin