Ana sayfa Kredi Notu Findeks Nedir?

Findeks Nedir?

0
Findeks Nedir?

Reel sektör ve bireysel müşterilere hizmet vermek için Kredi Kayıt Bürosu tarafından kurulan ve internet üzerinden hizmet veren finansal hizmet platformlarından biri de Findeks’tir. Kredi notunun paylaşımı dışında son kullanıcının finansal hayatını düzenleme aşamasında danışmanlık ve reel sektörde güvenli bir işlem yapılmasına yönelik hizmetler yürütür. Findeks bireysel ve ticari müşterilere farklı hizmetler sunar.

Findeks Bireysel Müşteri Hizmetleri

Findeks Kredi Notu: Bankalardan kullandığınız bireysel nitelikte olan tüm kredi ve kredi kartı hesaplarına ait geçmiş verilerdir.

Risk Raporu: Hala aktif olan ve son 5 yıl içinde kapanan kredilerin ödeme geçmişini gösteren rapordur.

Not Danışmanı: Kredi notu algoritması her çeşit finansal değişimden etkilenen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden not danışmanım hizmeti sayesinde bu değişimlere edebileceğiniz müdahaleleri ve kontrol altında tutma durumunuzu size özel uzman danışmanlar sayesinde yürütebilirsiniz.

Takipçi: Kimlik, iletişim ve finansal bilgilerin dünya genelinde, internet ortamında düzenli şekilde taranması ve bulunduğunda SMS ve e-posta yoluyla haber verilmesi hizmetidir.

İzleme: Finansal alemde yer alan bilgilerin kontrol edilerek ve analizi yapılarak tek bir akranda erişildiği hizmettir.

Uyarı Hizmeti: Bilginiz dahilinde ya da dışında gerçekleşebilecek önemli değişiklikler hakkında bilgi veren sistemdir. Bilgi dahilinde olan işlemlerde de gözden kaçacak finansal değişimleri takip etmenizi sağlar.

Findeks Ticari Müşteri Hizmetleri

Çek Endeksi: firmanızın ve başka bir kişinin çek endeksini alabilirsiniz. Çek endeksi tüm bankalardan alınan çeklerin ödeme performansına dayalı hesaplanmasıdır.

Çek Raporu: Risk raporundan farklı olarak kişi ya da kurumun finans sektörü dışında da piyasaya olan borçlarını ödeme alışkanlığını ortaya çıkarır.

Teminat Mektubu Durumu Sorgulama:  Firmalardan alınan teminat mektuplarının kontrolü yapılır. Böylece geçerli ve güncel olma durumlarını öğrenmeniz mümkündür. Online şekilde sorgulama yapabilirsiniz ve mektubu hazırlamış olan bankadan anlık olarak bilgi alabilirsiniz.

Karekodlu Çek Raporu: Cep telefonunuzdaki Findeks Mobil uygulaması sayesinde çek üzerine basılan karekodu okutarak çekin geçerlilik durumunu ve dolaşımda olup olmadığını otomatik şekilde kontrol edebileceğiniz sistemdir.

Çek Durum Sorgulama: Bankalardan alınan çeklerin geçerli olup olmadığını ve dolaşımda olup olmadığını kontrol ettiğiniz sistemdir. Online sorgu yapabilir ve çekin sahibi olan bankadan güncel bilgi alabilirsiniz.

Kredi Notunu Fİndeks’ten Öğrenmenin Yararları

Kredi notunuzu öğrenmek finansal taleplerde bulunma sırasında bankaların size bakış açısını, değerlendirme durumlarını daha önce görmenizi sağlar. Bir diğer açıdan da kendi ödeme performansınızı görerek hangi durumların ödeme performansınızı etkilediğini görebilirsiniz. Böylece kendi notunuzu değerlendirme şansınız olur. Bu faydalar şu şekilde sıralanabilir:

  • Finansal geçmişinizi görerek kendinizi değerlendirmeniz mümkündür.
  • Kredi notunuzda aksayan bölümleri daha net şekilde görebilir ve nasıl düzelteceğiniz hakkında plan yapabilirsiniz.
  • Ne kadar aylık ödeme bütçeniz olduğunu daha iyi değerlendirebilir ve daha sonraki zamanlarda doğacak kredi ihtiyaçlarınızı belirleyebilirsiniz.

 

 

 

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin