Ana sayfa Kredi Notu Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

0
Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?
kredi notu az olanlara kredi

Findex kredi notu, bankaların önem verdiği KKB (kredi kayıt bürosu) puanına göre verilen istatistiksel verilerden oluşmaktadır. Kişi findeks kredi notu ile banka kredilerine veya kredi kartlarına hızlıca başvurabilir ve bu sayede onaydan da geçebilir. Sizlerde kredi başvurusu yaptığınızda onay verilmediğini görünce aklınıza hızlıca kredi notu gelmelidir. Zira bu notun ortalamanın altında kalması demek, bankalardan onay almanızı zorlaştıracak bir hamle olarak düşünmeniz gerekiyor. Birçok kişi kredi notuna önem verdikleri için, zor anlarda ihtiyaç konusunda kredi notu sayesinde hızlıca onay alarak kredilerinin onaylandığını göreceklerdir.

Ne kadar kredi kullanabilirim, sorusuna en güzel yanıtı aslında findeks sizlere sunuyor. Fideks kredi notu öğrenme işlemlerinde bilinmesi gerekenler ve daha fazla detayları yazımızı okuyarak elde edebilirsiniz. Findeks kredi notu, ülkemizde yaşayan bir çok kişi taraf

Findex Kredi Notu Sorgulama

Findex öyle sanıldığı gibi küçük ve önemsiz bir değerlendirme değildir, önem vermediğinizde bankalardan kredi hatta hiçbir bankacılık ürünü kabul edilmez. Bankanın sizin nasıl biri olduğunuza karar verdiği yani baz aldığı değerlendirme notu bu yüzden çok önemlidir bankalar tarafından.

Ülkemizde hemen herkesin cebinde bir adet kredi kartı bulunuyor. Bu kartlar ile harcama yaptığınızda asgari ödeme tutarını dönem sonunda ödemeniz gerekmekte. Harcama miktarı fark etmeksizin kapatılmayan kredi kartı borçları, sizlerin kredi notunu yani findeks değerini hızla aşağıya çekecektir. Bu notu şu şekilde düşünebilirsiniz; ingbank %1.05 ile ihtiyaç kredisi veriyor ancak tek şartı kredi notu yüksek olması gerekmekte. (Kredi notu 0/1900 puan aralığında) Kredi notu ortalamanın üzerinde ise yani 1600 puan üzerinde olanlara genelde bu faiz oranı ile ihtiyaç kredisi sunan banka, bu şekilde vatandaşları da kredi alma konusunda teşvik etmektedir.

Ülkemizde yayına başladıktan sonra çok kısa bir süre zarfında tutulan findeks, vermiş olduğu servis ile gerek vatandaşlara gerekse de bankaların tüm hizmetlerine kolayca ulaşmasını sağlayarak, bilgi paylaşımları yapmakta. Bu nedenle findeks kredi notu, kişilerin kredi almasında ilk etkendir. Bir bankadan kredi çekmek istediğinizde banka hızlıca sizlerin findeks kredi notuna veya kredi kayıt bürosu siciline bakarak kararını veriyor. Kredi alamayanlar için farklı bankalar kredi notuna bakmadan da kredi verebilmekte. Ancak burada kredi şartlarını sağlamanız gerekmekte. Bu şartlar arasında kefil veya ipotekli krediler başı çekiyor. Kredi notu yüksek olanlar ise daha düşük seviyelerden kredi kullanmakta. Örnek olarak ingbank %1.05 lere kadar faiz oranını çekmiş.

Findeks Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Öncelikle findeks.com.tr üzerinden kredi notuna bakmak isteyenler ücretsizce bu siteye üye olmalıdır. Ancak yapacakları 2.kez sorgulamalarında güncel olmayan kredi notu ekranı çıkacaktır. Bu nedenle findeks kredi notu, 2. sorgulamalarında ücret talep eder. Yukarıdaki web sitesine üye olurken tüm bilgilerinizi doğru bir şekilde girin, cep telefon numarasını girdikten sonra sms onayı ile tarafınıza sms kodu gelir. Bu sayede şifrenizi unuttuğunuzda sms ile kolayca yeniden şifre belirleyebilirsiniz.

Ücretsizce kredi notuna bakmak isteyenler sadece kendi kredi notuna ulaşacaklarını bilmelidir. Findeks bünyesinde hizmet aldığınız için 2. bir kredi notuna yani güncel notuna bakmak isteyenler kesinlikle ücret vermesi gerekiyor. Ek olarak bilmeniz açısından findeks kredi notu danışmanlık hizmeti de veriyor. Buradaki bilgi paylaşımları sayesinde kredi notunun nasıl artırabileceğini de öğrenmiş olacaksınız.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin