Ana sayfa Kredi Notu Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?

0
Findeks Kredi Notu Nasıl Yükseltilir?
kredi notu

Kredi notu öğrenme servisi olan findeks, kişilerin kredi notu nasıl yükseltilir sorusuna da yanıt vermektedir. Kredi notu danışmanları sayesinde hızlıca findeks kredi notu artabilir ve buna bağlı olarak bankalardan kredi başvurusu yapabilir hatta anında kredi dahi çekebilirsiniz. Ancak işler sanıldığı kadar basit olmamakla beraber findeks kredi notu nasıl yükseltilir sorusuna detaylı incelemeniz gerekiyor.

Findeks Kredi Notu

Bankalar tüketicilere kredi desteklerinde daha ölçekli ve dikkatli davranmak adına yapmış oldukları düzenleme ve Kredi Kayıt Bürosu’nun geliştirmiş olduğu Findeks sistemi sayesinde kredi notu değeri daha da artmış olup, bu uygulama kapsamında tüketicilerin kredi almaları daha da zorlaşmıştır. Birçok tüketici kredi notlarının düşük olmasından ötürü kredi çekememekte veya kredi kartı gibi bankacılık ürünlerinden faydalanmamakta. Buna hitaben tüketiciler kredi notu nasıl yükseltilir ve ne gibi adımlar atmalı üzerine birçok araştırmalar yapmaktadır.

Kredi notunuzu yükseltmek için belirli aşamalara ayak uydurmanız gerekmekte. Bu duruma dayalı olarak ilk etapta notunuzun düşmemesi için bilindik en iyi uygulama kredi veya kredi kartı ödemelerinizi zamanında ve eksiksiz yatırmanız üzerine olmaktadır. Ödemelerinizi düzenli yatırdığınız müddetçe kredi notunuz yükselir ve hiçbir zaman düşüşe geçmez. Farklı bankalardan veya tek bir bankadan farklı kredi ödemeleriniz farklı tarihlerde olduğu için ödemelerde zorluk çekebilirsiniz. Bunun tüm borçlarınızı eğer aynı bankadan ise tek bir kredide birleştirebilir, eğer farklı bankalarda ise tüm kredileri tek bir banka ve tek bir kredi de toplayarak sorunsuzca birleştirip ödeme düzeneğini oluşturarak her ay düzenli bir şekilde ödeme yapabilirsiniz. Bu kredi notunuzun da yükselmesinde büyük bir destekçi olacaktır. Kredi notu yükseltmek için diğer taktikler arasında altın veya döviz gibi menkullerini var ise bunları banka hesabında tutarak hem teminat hem de ipotek tarzında da farklı gayrimenkullerinizi bankada tutup güvenceyi arttırıp kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Kredi Kayıt Bürosunun kurmuş olduğu sorgulama Findeks kredi notu sitesi üzerinden gerçekleştirilmektedir. Findeks kredi notu sorgulama sitesi üzerinden notunuzu öğrenmek isteyenler Findeks üyeliği başvuru formunu tamamlamaları gerekmektedir.Findeks üyeliği sizlere ücretsiz olrak sunulmaktadır. Kredi notunuzu öğrenmek için kısaca yapmanız gerekenler findeks kredi notu sitesi ücretsiz üyeliğini tamamladıktan sonra kredi puanınızı sorgulamak olacak. Bunun yanında sms olarakta kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Turkcell ve Avea operatörlerini kullanan herkes sms uygulamasından yararlanabilir. Sms ile Kredi notunu öğrenmek isteyen kişinin TC kimlik numarası ve doğum yılı aralarından bir boşluk bırakılarak 1122’ye mesaj göndermeleri yeterlidir.

Kredi Notu Nasıl Artar?

Öncelikle kredi notu nasıl güncellenir sorusuna bir göz atalım ve buna dayalı olarak izlenilecek yolda ne gibi adımlar atılmalı bunu göz önünde bulunduralım. Kredi notunuz bankalarda olan borçlarınızdan ötürü güncellenemeyebilir. Eğer halen ödeyemediğiniz ve sürekli sorun haline gelen ödemeleriniz var ise kredi notu değeriniz yükselmez. Aksine ödenmeyen kredi kartları zaman içerisinde düşüşe geçen kredi notunuzu daha da etkileyecektir. Bunun için kredi ya da kredi kartı ödemelerinizi zamanında yaparak kredi notunuzun güncellenmesinde anahtar rol oynayın. Bir diğer merak edilen soru ise kredi notunun hangi zaman aralığında güncellenmesi üzerinedir. Bunun cevabı da banka ödemelerinizi zamanında ve sorun çıkarmadan ödediğiniz müddetçe her ay Findeks kredi notu öğrenme sistemine bilgi gönderilmekte olup, kredi notunuzun yükseltilmesinde yardımcı bir yol izlemiş olursunuz.

Yukarıda bahsettiğimiz gibi kredi notunun artmasındaki önemli etkenlerden biri kişilerin bankalara olan borçlarıdır. Kredinizi düzenli bir şekilde ödemeye devam etmeli, kredi kartı hesap eksterinizdeki asgari ödeme tutarı yerine toplam kredi kartı borcunuzu ödemelisiniz. tüm kredi kartlarınız yerine 1 adet kredi kartına sahip olmalı ve bunun da limitini yüksek tutmalısınız. Otomatik ödeme talimatları yerine ödemelerinizi internet bankacılığından anında ödeme ile yapmanızı önerebiliriz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin