Ana sayfa Kredi Notu Findeks Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi 2017

Findeks Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi 2017

0
Findeks Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi 2017
kredi notu az olanlara kredi

Findeks kredi notu düşük olanlar genelde bankalardan kredi alma konusunda sıkıntı yaşayabilir. 2017 Kredi notu düşük veya az olanlara kredi verenlerin de olduğunu belirtelim. Ancak kredi faiz oranları normalin üzerinde olabilir. Bu durumda kişiler çaresiz kaldıklarında yüksek faizden kredi kullanabilir. Daha önceki konularımızda sizlere Kkb sicilinde sorun olanlara kredi verenler adlı makalemizi vermiştik. Bu konuyu okuyunca zaten nasıl kredi alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Kredi siciliniz, bankalardan kredi çekebilmenizi belirleyen en önemli etkendir. Kredi siciliniz bozuk olmasına neden olabilecek başlıca etkenler; kredi notunuzun düşük olması, kara listede olmanız ve bankalardan kırmızı kalem yemeniz gibi faktörlerdir. Bu tarz bir durumda bankalar sizlere kredi verme konusunda olumlu davranmaz ve kredi başvurunuz olumsuz olarak değerlendirilir.

Kredi sicili bozuk olan kişilerin bu noktada izleyebileceği iki yol vardır. İlk yol olarak, kredi sicilini düzenli ödemelerle tekrardan düzeltmek geliyor. İkinci yol olarak ise, başvuru şeklini düzenleyerek bankaya geri ödemede teminat belirtmektir. Şayet geri ödeme konusunda bankaya teminat belirtebiliyorsanız, kredi sicilini kötü olsa da kredi kullanabilirsiniz.

İpotekli Kredi Başvurusu

Geri ödeme konusunda bankalar en güvenilir teminat olarak ipotek gösterilen malları kabul eder. Başvurularınızda bankaya ipotek ettirecek herhangi bir taşınmazınız varsa, kredi siciliniz bozuk olsa bile başvurunuz olumlu değerlendirilir. Bankaya ipotek olarak gösterilecek mal bir ev, arsa, araç ya da dükkan olabilir. Başvuruda ilgili malın tapusunu bankaya diğer belgelerle beyan ettikten sonra ipotek olarak gösterebilir ve krediyi çekebilirsiniz.

İpotekli başvurularda bir banka kurulu öncelikle ipotek edilen malın değerini inceler. Eğer bu aşamada ipotek gösterilen mal, kredinin değerinden düşük çıkarsa başvuru yine olumsuz olarak sonuçlanabilir. Banka her zaman için ipotek edilen taşınmazın, kredinin değeriyle eş değer ya da daha fazla olmasını bekler.

Kefilli Kredi Başvurusu

Kredi sicili bozuk olan kişilerin izleyebileceği bir diğer yol ise kefilli kredi başvurusudur. Bankaya başvuru aşamasında bir kefil göstermeniz yine geri ödeme konusunda bir teminat sağlayacaktır. Ancak her kişi bankaya kefil olarak gösterilemiyor. Bankaların bu noktada kefil gösterilen kişilerde aradığı bazı nitelikler vardır. Öncelikle banka kefil olarak gösterilen kişinin kredi sicilinin hiçbir şekilde bozuk olmamasına dikkat edecektir. Kefil olan kişinin kredi notu düşükse, bankalardan herhangi bir şekilde kırmızı kalem yemiş ya da kara listeye düşmüş ise bu kişi kefil olarak kabul edilmez. Ayrıca banka kefil olarak gösterilen kişinin düzenli bir gelirinin olmasını isteyecektir.

Bu başvuru şekilleri tercih edildikten sonra her bankadan kredi çekebilmek mümkün olacaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin