Ana sayfa Banka Haber Findeks Kare Kodlu Çek Raporu Nedir?

Findeks Kare Kodlu Çek Raporu Nedir?

0
Findeks Kare Kodlu Çek Raporu Nedir?
findeks kare kodlu çek raporu

Kredi notu denilince akla gelen findeks, bugünlerde müşteriler tarafından anlamını merak ettiği findeks kare kodlu çek raporu‘nun ne anlama geldiğini merak etmektedir.

Findeks Karekodlu Çek Raporu Nedir?

Bankalar müşterilerine artık karekodlu çek defterleri vermekte olup çek konusunda artık tüm kaygılarınız ortadan kalkmış oluyor. Karekodlu çek raporu üzerinde çek defterine ait hesap bilgileri öğrenebilir ve bankaların çek konusunda ayrıntılarını öğrenebilirsiniz.

Çekin üzerinde bulunan karekodu Findeks Mobil Uygulaması üzerinden okutmanız sonucunda size güvenli bilgileri sunmakta olup çek yazan kurum veya kişi hakkında ayrıntılı bilgilere ulaşmanızı hedeflemektedir.

2017 Ocak ayı itibari ile Karekodlu çek kullanmak zorunlu olmuş olup bu sayede Findeks Karekodlu çek raporunu artık bütün çekler üzerinden öğrenebileceksiniz.

Findeks Karekodlu çek raporu sizlere çeki yazan kişi hakkın bilgileri ve banka bilgileri yazmaktadır. Çek endeksi 0 ile 1000 arasında puan olmakta olup bu hesapla çeki yazan kişi hakkında kısaca bilgi sahibi olabilirsiniz.  Daha önceden yazılmış olan çeklerin ilk ve son tarihlerini bulabilir çek yazan kişini yasağı bulunup bulunmadığı hangi aylarda ne zaman kaç tane çek yazmış ve ne kadar ödeme yapacak bilgileri burada bulabilirsiniz.

İş dünyası için büyük bir teknolojik çığır olan Findeks Karekodlu çek raporu karşılıksız çek alma olanağını en aza indirecektir. Tanımadığınız veya ilk defa iş yaptığınız firmalar hakkında çek alırken çekingen yaklaşabilir ve bu gibi durumlarda çek raporu alarak firma hakkında detaylı bilgiler ile çekinizin karşılık oranı hakkında bilgi sahibi olup çek hakkında aklınızda detaylı bir bilgi sahibi olursunuz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin