Ana sayfa Kredi Notu Findeks Hakkında Merak Edilenler

Findeks Hakkında Merak Edilenler

0
Findeks Hakkında Merak Edilenler

Findex Türkiye genelinde en çok tercih edilen 9 bankanın  ortaklaşa oluşturduğu bir finans projesidir.  Bireylere yönelik tasarlanan bu finansal hizmet projesi Kredi Kayıt bürosu tarafından hayata geçirilmiştir.

Bu proje sayesinde kendinizi finansal durumunuzu öğrenebilir ve kontrol altında tutabilirsiniz. Yüksek güvenlik hizmeti ile sadece bireyin kendisinin teyit ettirebileceği bilgiler aracılığıyla hizmet verilir.

Yapılan işlemler yine Kredi Kayıt bürosu A.Ş tarafından yüksek koruma altında tutulur.  Bu projede kredi notu uygulaması bulunmaktadır. Bu not bireyin finansal statüsünü belirlemeye yöneliktir.

Örneğin;  herhangi bir bankanın kredi verirken istediği referanslara karşılık gelen bir not uygulamasıdır. Bu finansal notlarınız büyüyen ve sıklaşan işlemlerinize paralel olarak büyüyecektir.  Finansal sektörün karnesi olarak tanımlanabilecek olan bu kredi notu ne kadar çok olursa kredi miktarı o kadar artacaktır.

Findex projesi banka aracılığıyla veya web site aracılığıyla üyelik kabul etmektedir.  Web sitesi ile yapılan üyelikler özel bilgiler içerdiğinden yüksek güvenlik önlemleri alınmıştır. Web sitesi aracılığıyla bireysel üyelik ve ticari üyelik alternatifleri mevcuttur. Bireysel üyelik yaptırmak için üye ol butonu ile hiçbir işlem yapmadan doğrudan üye olabilirsiniz. Ticari üyelik için web sitesinde size verilen formu doldurduktan sonra yine kolay bir şekilde üye olabilirsiniz.  Formu doldurup üye olma işlemini tamamladıktan sonra aktivasyon işlemi gerekir.

Bu işlem projenin kuruluşunu sağlayan 9 bankada aktivasyon hizmeti veren personeller aracılığıyla gerçekleştirilir. Findexe üyelik durumunda yaptığınız tüm işlemlerin yanı sıra kredi notunuzu da TC kimlik numarasıyla web sitesinden öğrenebilirsiniz.  Kredi notunuzu öğrendikten sonra tekrar öğrenmek istediğinizde eski notun güncellenmesi gerekir. Güncelleme işlemi için 4 TL ücret ödenmesi gerekmektedir.

 Minimum kredi notu 0 iken maksimum kredi notu 1900’e kadar çıkabilmektedir. Aynı zamanda Hesapları olumsuz sonuçlanan ve findexe daha önceden üyeliğini yaptırmış bir kişinin kredi notu, henüz üyelik yaptırmış bir kişinin kredi notundan daha düşük olabilir. Kredi kartı borçları gibi borçlarınızı zamanında ödeme gibi durumlar findex kredi notuna olumlu yönde etki edecektir. Son zamanlarda adından sıkça bahsettiren bu uygulama ticari amaçla kullananlarda itibarın ta kendisi haline gelmiş durumda.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin