Ana sayfa Banka Haber Finansbank Mesajla Kredi Başvurusu

Finansbank Mesajla Kredi Başvurusu

0
Finansbank Mesajla Kredi Başvurusu
Finansbank sms mesaj ile kolay kredi başvurusu

Finansbank mesajla kredi başvurusu kısa bir zaman da yerine getirilebilen bir işlemdir.

Finansbank Mesajla Kredi Başvurusu Nasıl Gerçekleştirilir?

Finansbank mesajla kredi için Finansbank 5030 ile para cepte kredi için cep telefonunun mesaj bölümüne girilerek TC kimlik numarasının yazılması ve 5030’a gönderilmesi gerekir. TC kimlik numarasının yazılarak mesaj gönderilmesi durumunda kredi işlemi başlatılmış olur. Başvuru ile ilgili başvurunun cevabı kısa mesaj ile birlikte kişilere gönderilir.

Kredi ile ilgili ön onayda belirtilmiş olan kredi miktarının değerinden daha yüksek bir tutar ile kredi talep edebilmek için kişilerin gelir belgesine ihtiyaç duyulur. Bu nedenle de kredi belgesi istenir. Gelir belgesi ikinci bir mesaj ile birlikte 5030’a gönderilir. Bu işleminde yerine getirilmesinin ardından kredi değerlendirilmesi gerçekleştirilerek başvuru cevabı SMS ile geri bildirilir.

Finansbank Mesajla Kredi Nasıl Alınabilir?

Finansbank mesajla kredi sonucunun olumlu gelmesi durumunda SMS ile geri bildirim gerçekleştirilir. 5030 gelen mesaj kredi kullanım onayı ise ön onay işleminin ardından bir ay içerisinde kredi alınarak kullanılabilir. Onaylanan kredi bir ay içerisinde en yakın Finansbank şubesine gidilerek başvuru işlemi tam anlamıyla onaylanmış olacaktır. Kredi başvurusunun onaylanması için gidilen şubeye TC kimlik numarasının ve adres belgesinin götürülmesi gerekir. Adres belgesi için ikametgah belgesinin, son üç ay içerisinde kredi başvurusunu gerçekleştiren kişiye ait elektrik, doğalgaz, su ya da ev telefonu faturasına ihtiyaç duyulur. Kredi vadesinin devam ettiği süre boyunca hayat sigortası gerçekleştirilir.

Finansbank Mesajla Kredi Hangi Operatör İle Yapılır?

Finansbank 5030 SMS kredi başvurusu bütün GSM operatörler ile gerçekleştirilir. Başvuru işlemleri sırasında gönderilen mesaj ücretleri müşteriye aittir. Mesaj ile gönderilen sonuç kredi için bir ön onay işlemidir. Asıl kredi işlemleri Finansbank şubeleri tarafından yerine getirilir. Şube tarafından kontroller gerçekleştirilir.

Gerçekleştirilen kontroller ve değerlendirmeler sırasında herhangi bir sorunun ortaya çıkması durumunda kredi başvuru işlemi sona erdirilir. Aynı zaman da banka şubesi tarafından gerek görülmesi durumunda ek belgeler ya da bir teminat istenebilir.

Ön onay mesajının gelmesinin ardından bir ay gibi bir süre vardır. Bu bir ay içerisinde şubeye gidilerek asıl başvurunun yerine getirilmesi gerekir. Bu nedenle kredi başvurusu sırasında bu noktalara dikkat edilerek işlemlerin yerine getirilmesi gerekir. Finansbank mesaj ile kredi başvurusu sırasında işlemler oldukça kısa ve güvenli bir zaman içerisinde yerine getirilir. İşlemlerin yerine getirilmesinin ardından kredi kişilere verilmiş olur.

 

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin