Kapalı

Finansbank Kredi ve Kredi Kartı Yapılandırma

Kredi ve kredi kartları bir çok tüketici için sonu gelmez bir borç girdabına dönüştü üzülerek bu duruma kep birlikte şahit olmaktayız, ister dar gelirli isterse çok gelirli olalım herkesin sıkıntılı olduğu ortak nokta banka borçlarıdır, hani derler ya herkesin derdi kendine büyükmüş, yani benim derdim senin derdini döver.

Neyse bu güzellemeden sonra konumuza gelelim, öncelikle Finansbank kredi yapılandırma konusundan başlayalım, diğer yazılarımızda bahsi geçtiği üzere bu yeniden taksitlendirme daha dorusu 72 ay vadeli yapılandırma durumu sadece canlı krediler için geçerlidir yani icraya avukata girmemiş kredilerdir. bu durum aşağıda izahatını yapacağımız kredi kartı ve ek hesap içinde geçerli olacaktır. Zaten varlık yönetime devredilmiş bir kredi borcunuz var ise yapılandırmaya konu dahi olmayacaktır.

Finansbank bireysel kredi yapılandırma için kredinin düzenli ödenmesi, gecikmeye düşmüş olan 1-2 taksiti aksamış anlamında olması halinde 72 aya kadar yapılandırma imkanı vermekte ancak bu vade ile yapılandırma durumunda 1,89 ile başlayan bir faiz teklifi vermekte yani baya yüksek diyebiliriz. Ancak 48 aya vadeyi düşürseniz 1,55 faiz oranı ile yapılandırma olabilir. Ancak her şartta banka verip vermemek konusunda karar verici konumundadır.

Yine bu krediler 72 ay vadeye konu olabilmesi için 27 Eylül 2016 tarihinden önce çekilmesi zorunludur. Ancak bu tarihten sonra çekilen krediler 48 ay vade ile yapılandırılacak Yine 72 ay cadeli yapılandırılan krediler bir daha yapılandırma konusu olamayacak.

Yine Enpara ile kullanılan krediler de aynı kapsamda ve faiz oranlarına tabi olabileceği ancak net bir durum halen duyurulmamıştır.

Gelelim Finansbank Kredi Kartı Yapılandırma konusuna, Banka kredi kartı konusunda gelen yapılandırma tekliflerini değerlendirmektedir sürekli asgari tutarı ödenen kredi kartı, düzenli ödenen kartlar ve ödemesi 2 dönem aksamış kredi kartları borçları yeniden taksitlendirme imkanı vardır. yapılandırma faizi ise 2,02 den başlamaktadır en azında  yazımızı kaleme aldığımızda bu oranlar ile kredi kartı yapılandırma yapanların olduğunu gördük.

Yine tüketiciye nakit para verilmeyecektir. 72 ay vadeye konu olan her yapılandırma da nakit verilmeyecek borç banka tarafından kapatılacaktır. Nakit para isteyen tüketicilere ise banak uygun görmesi halinde yani talep edenin kredi alma şartları var ise 48 ay vadeye kadar ayrı bir kredi verme durumu vardır.

Finansbank ek hesap yapılandırma durumu ise yine bankanın insiyatifinde 2,02 faiz oranı ile eksi bakiyenizi kapatmanız mümkün azami vade ise şimdilik 48 ay olarak durmaktadır.

İşin temel mantığı kredi borçları yasal takibe düşmediyse ve bankanın gönlü olduysa yapılandırma yapabilirisiniz.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Yorumlar

 1. Admin finansbank enpara müşteri temsilcisiyle konuştum.bankamızda henüz 72 ay yapılandırma mevcut değil dedi .ilerde olması durumda benden ön kayıt aldılar.yani şuanlık 72 aylık yapılandırma yapmıyorlar.

  1. Bilgilendirme için teşekkür ederim. muhtemelen kısa sürece çıkacaktır. en azından merak edenler için fikir edinmek adına kısaca değindim.

 2. Finansbank şubeye bugün giderek ek hesabı ve ek hesaba bağlı hazır kredilerimi yapılandırmak istediğimi söyledim. Tamam dediler 48 aya böldüler taksit planını imzaladım ve genel merkeze onay için yolladılar. Müşteri temsilcisi kesin onaylanır dedi. 2 saat sonra aynı müşteri temsilcisi aradı ve genel müdürlük onay vermedi dedi.

  Sebebi ise hiç gecikmem olmamasıymış. Yani hiç gecikme yoksa Finansbank kesinlikle yapmıyor. Ziraat Bankası durum şöyle daha önce gecikmeli olarak ödediğim ve ödeme zorluğu çektiğim için yapılandırma istedim. Orda ise hiçbir şekilde işlem yapmadılar kesinlikle yapılandırma yok dedi ancak yeni bir kredi çekip borcu kapatabiliriz dediler. Ki çok samimi olarak tanıdığım bir müşteri temsilci bu kişi. Acayip tuhaf işler gerçekten. Halkbank hiçbir işlem yapmıyor yakın zamanda altyapı kurulduktan sonra başlayacakmış.

  1. kamu bankaları bu işi daha sağlıklı yürütecekler bunun için politikalarını oluşturmaya çalışıyorlar.ayrıca yönetmelik insiyatifi bankalara veriyor maalesef

  2. Daha önceden palavra sıkıyorlardı. Yok mevcut yasa imkan vermiyor filan. Al sana baba gibi yasa.gösterin halkın yanınızda olduğunuzu. Bunların dini imanı para.

 3. Finans bank ta en parada asgari yi ödesende kredi puanın düşük olaada ödeme güçlüğünü kanıtlasanda vadelendirme yapmıyor. İlla tuturmuşlar gecikmede olacan. Düzenlemeye aykırı uygulama var malesef. Şu finans bank konusunda biri yok mu ya yardımcı olacak.

 4. Admin finansbanktan kredi kartimi yapilandirma ile ilgili talebim olmustu, msj geldi,kredi karti borcunuzu 1.89 dan 48 ay vade ile taksitlendirebilirsiniz diye.bir gecikmem yok.yapilandirirsam kart kapanacak mi yoksa kullanima acik mi olacak?

 5. Şaka gibi ülkeyiz. 2 Ay gecikmeli tüketici kredisini yapılandırmak için şimdi Aksaray Finansbank banka şube yetkilisi ile görüştüm. Takipte olmam gerektiği söylendi. BDDK Resmi gazetede yayınlayarak bir yasa çıkartıyor ve arkasında durmuyor. Bankalar da bu mevzuatı uygulamıyor, bu hukuksuz durum karşında kamuoyu oluşturmaktan başka çare yok. https://www.bimer.gov.tr/ ve https://ebulten.bddk.org.tr/esikayet/ kurumların web sitelerine de bu konudaki şikayetlerimizi bildirmeliyiz. Oturup bekleyerek olmayacak bu iş.

 6. Finansbank en para ya ait kredimi 5 dak içinde 72 ay yapılandırdılar. Çekmiş olduğum faiz oranında yani 1.15 oranından.finansbanka teşekkür. İş bankası yapılandırma için kefil istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top