Kapalı

Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Türkiye’ nin en önemli bankacılık kuruluşlarından birisi olan Finansbank’ ın Cardfinans kredi kartları zengin kampanya çeşitliliği ve aynı zamanda da önemli fırsatları ile alışverişlerde önemli bir avantaj sağlıyor. Ancak Türkiye genelinde yaşanan ekonomik sorunlar nedeni ile kredi ve kredi kartı hizmetlerinde yapılacak ödemelerde kullanıcılar ciddi sorunlar yaşayabiliyor. Kredi Kayıt Bürosu’ ndaki kredi notunun da ciddi anlamda düşmesine ve sunulan ekonomik ürün ve hizmetlerden yararlanabilme durumunun kısıtlanmasına neden olan bu kredi kartı borcundan kurtulabilme konusunda devlet destekli önemli bir çalışma gerçekleştirildi. Yeni kredi kartı borcu yapılandırma desteği ile birlikte kredi kartı borcu olan vatandaşlar uygun faiz oranları ve uygun ödeme vadesi üzerinden kolay bir şekilde borcunu ödeyebiliyor. Finansbank kredi kartı kullanıcıları da bu yeni kredi kartı yapılandırma yasasından faydalanabiliyor. Finansbank kredi kartı borcu yapılandırma desteğine başvuru için uygun koşullara sahip olunması gerekiyor.

Finansbank Kredi Kartı Borcu Yapılandırma Nasıl Yapılır?

Türkiye genelinde düşük faiz oranlı ve uzun vade süreli kredi desteği ile kredi kartı borcu yapılandırma desteği sunan iki banka bulunuyor. Ziraat Bankası ve Vakıfbank tarafından sunulan kredi kartı borcu yapılandırma işlemleri tüketicilerin kullandıkları tüm kredi kartlarına yönelik olarak uygulanabiliyor. Bu çerçevede de Finansbank kredi kartı borcu yapılandırma yapmak isteyen tüketicilerde, Ziraat Bankası ya da Vakıfbank’ a başvuru gerçekleştirmek durumundadır. Bankada yapılan talep değerlendirmesinin ardından uygun olması halinde kredi kartı yapılandırma işlemi gerçekleştirilerek, Finansbank ile iletişim kurularak, çıkartılan krediyle kredi kartı borcu ödenerek, kapatılmaktadır. Kapatılan kredi kartı borcunun ardından kredi kartı da tamamen iptal edilmektedir.

Ziraat Bankası tarafından kredi kartı borcu yapılandırmaları 60 aya kadar %1.10 ve %1.20 faiz oranları ile kredi hizmeti verirken, Vakıfbank’ ta ise 20 bin TL’ye kadar 18 aya varan vadede düşük faizli ödeme seçeneği sunuluyor. Ayrıca Vakıfbank tarafından ister şimdi, ister de 3 ay sonra ödeme yapmaya başlanabiliyor. Finansbank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi için bu iki seçenekten biri tüm tüketiciler tarafından değerlendirilebiliyor. Ancak banka tarafından inceleme yapılacağı ve değerlendirme sonucuna göre onay verileceğinin unutulmaması gerekir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top