Ana sayfa Konut kredileri Finansbank Konut Kredisi 2016

Finansbank Konut Kredisi 2016

0
Finansbank Konut Kredisi 2016

Geçen yıllara göre faiz oranının yüksek olması nedeniyle geçmiş yıllara göre kullanımı düşmüş olan konut kredilerini canlandırmak isteyen bankalar, uygulamış olduğu konut kredisi kampanyaları ile müşteri çekme yarışına girmişlerdir. Her ne kadar faiz oranları cazip olmasa da bankalar, konut kredisi kullanan müşterilerine kredi ile beraber sağladığı kolaylıklar, promosyonlar ile durgun olan konut kredisi piyasasını canlandırmaya çalışmaktadırlar.  Bu bankalardan biri de Finansbank‘tır.

Finansbank, 120 aya kadar olan konut kredilerinde 1.20, 180 aya kadar olan konut kredilerinde 1.29  faiz oranı ile kullandırttığı konut kredilerinde, müşterilerinin gelir durumu ve ödeme şekillerine göre kredi adlandırması yapıp, her müşterinin tercih ettiği ödeme tipine göre kredi tasfiyesi yapmıştır. Finansbank, satın alınacak konutun ekspertiz değerinin %75’ne kadar kredi kullandırtmaktadır.

Finansbank vade süresini biraz daha genişletip 15 yıla varan vade süreleri tanımıştır. Finansbank’ın konut kredileri arasında; tapu üzerinde konut tipi olarak sadece mesken yazan gayrimenkullerin alımı için verilen standart konut kredisi kullandırtmaktadır. Bu kredi klasik konut kredisi olup her ay aynı taksitle borç ödeme sistemine dayanır. Oturduğunuz evi değiştirmek istiyorsunuz. Ancak evinizi bir türlü istediğiniz fiyata satamadınız ve evin satılmasını beklemeye başladınız.

Finansbank, bu durumda ki müşterilerini de düşünmüş ve evini acele etmeden rahat rahat satsın diye Evini Değiştiren Kredi hizmeti sunmuştur. Üstelik bu kredilerde, satın alınacak ev için peşinatsız ekspertiz değerinin %100’e kadar kredi kullandırtmaktadır.  Bir başka konut kredisi ise Ana Para Ertelemeli Konut Kredisidir. Bu kredilerde 2 yıl boyunca sadece konut kredisinin faizi ödenip, anaparasını ödememektesiniz. İkinci yıldan itibaren ise faiziyle beraber anaparayı da ödemeye başlıyorsunuz.

Finansbank, müşterilerinin gelirlerinin yıl içersinde değişiklik gösterebileceğini düşünerek Artan Azalan Konut kredisini hizmete sokmuştur. Müşterilerinin kendisinin belirlediği ve masraflarını çok olacağı dönemlerde aylık taksitleri daha az ödeyecekken, gelir durumunun yükseldiği veya toplu para eline geçtiği dönemler için de artış gösteren ve diğer taksitlere göre daha fazla ödenecek konut kredi tipidir.

Finansbank’ın son konut kredisi ise Kentsel Dönüşüm Kredisidir. Bu kredide afet bölgesinde olan ve afet olduğunda zarar görme riski çok yüksek olan meskenlerin yapılarının sağlamlaştırılması, güçlendirilmesi, bakım, onarım masrafları için de bu krediyi müşterilerine kullandırtmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin