Kapalı

Finansbank KOBİ Kredileri

Finansçınız geldi sloganıyla, Kobi kredilerinde iddialı olduğunu gösteren Finansbank’ın Kobi kredilerini 4 grupta inceleyebiliriz.

Finansbank’ın ilk Kobi kredisi Nakdi Kredilerdir. Bu kredi paketi içerisinde,  kredi anaparası ile faizi bir kerede ve vade tarihinde kapatılan Spot Kredi, belirlenen vade ve limit içinde kalmak şartıyla, imza ve/veya maddi teminatlar karşılığında, ihtiyacınız ve kredibiliteniz ölçüsünde nakit kredi kullanmanıza olanak Rotatif Krediler, Dövize endeksli ya da TL olarak taksitli olarak kullanabileceğiniz Taksitli Ticari Krediler, müşterilerden alınan senetlerin ciro (temlik cirosu) ve teslim yoluyla bankaya satılması işlemine dayanan İskonta/İştara Kredisi bulunmaktadır.

Yine Nakdi Kredi Paketinde yer alan ve Makine, ekipman, demirbaş gibi orta ve uzun vadeli yatırımlar için TL veya dövize olarak kullanılabilecek yatırım amaçlı kredi olan Yatırım Kredisi, İşyeri alımına yönelik olan İşyeri Kredisi, belli bir döviz cinsine endeksli olarak kullanabilen Dövize Endeksli Krediler hizmeti verilmektedir. Nakdi Krediler, türlerine göre 90 gün, 12 ay ve 36 aya kadar vade süresi bulunmaktadır.

Nakdi Krediler Paketinin ikinci Kredi Paketi ise Gayri Nakdi Kredileridir. Gayri Nakdi Krediler içerisinde, iş yaptığınız kurumlara karşı güvenilirliğinizi yükseltir, iş hacminizin ve kârlılığınızın artması için verilen Teminat Mektupları, ilgili KOBİ işletmesinin mal veya hizmet bedelinin ödeneceğini taahhüt eden Akreditif Kredisi, referans mektupları bulunmaktadır.

Üçüncü Nakdi Kredi Paket ürünü ise İhtiyaca Özel Krediler Paketidir. Bu paket içeriğinde ise,   50.000 TL’ye kadar ihtiyaçlar için kullanılan ve TC kimlik numaranızı 7646’ya SMS olarak göndererek başvurulan KOBİ Para Cepte Kredisi, KOBİ’lerin Limitini Kendilerinin Belirlediği Dinamik Kredi, bankalara verdiği kefaletle teminat sıkıntısı yaşayan KOBİ’lere destek vererek, kredi kullanımlarını daha uygun şartlarla yapmalarını sağlayan Kredi Garanti Fon Kredisi, Kredi, cirosu 0-20 mio TL arası olan firmalar için geçerli olan Kobiler için teminat karşılığında verilen 120 Ay Vadeli İpotek Teminatlı Kredi, 6 ay sonra ödemeye başlatan 6 Ay Geri Ödemesiz Taksitli Ticari Kredisi, yeni iş yeri satın alama veya mevcut iş yerini genişletmek için verilen ve 120 ay vade seçeneği sunan İşyeri Kredisi hizmetleri bulunmaktadır.

Kobiler için son Nakdi Kredi Paket ise Tarım Kredi Paketidir. Bu paket içeriğinde, Gelire Endeksli Tarım Kredisi, Organik Tarım Kredisi, Bitkisel Üretim Kredisi, Meyve/Bağ Kredisi, Besicilik Kredisi, Kanatlı Kümes Hayvancılığı Kredisi, Süt Hayvancılığı Kredisi, Arıcılık Kredisi, Sera Kredisi bulunmaktadır.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top