Ana sayfa Banka Haber Finansbank Faiz Oranları

Finansbank Faiz Oranları

Finansbank faizleri


Son yıllarda özellikle Avrupa ülkeleri üzerinde ve ülkemizde yapılmış olan anketler göstermiştir ki, insanlar artık maddi türden yani edinecekleri yeni bir ürünün bedelini öderken ya da alacakları bir hizmetin bedelini öderken para biriktirme yoluna başvurmak yerine bankaların vermiş oldukları kredi çekmeye başvurmaktadırlar.

Bu sayede de ülkemizde de ve dünyanın geri kalan ülkelerinde de çeşitli şart ve değişik özeliklerde kredi hizmeti vermekte olan birçok banka bulunmaktadır. Bankalar kredi verirken, özellikle kredi verilecek olan kimseden istenecek belgeleri belirlerken ya da kredi verilecek olan kimselere verilecek olan kredinin limiti ve vadesi gibi hususları da belirlerken, en çok kredi almak için başvuran kimselerin kredi notlarına bakmaktadır.

Aslında kredi notu bakmakta olunan tek şey olmasa da, bankalar tarafından kredi verilirken en çok dikkat edilen şey olmaktadır. Kredi notu en basit tabiri ile Findeks Kredi Kayıt Bürosu olan KBB tarafından kredi alacak kimselerin daha önceden bankalarla geliştirmiş oldukları borç ilişkilerinin verileri dikkate alınarak oluşturulan bir puanlama sistemi olmaktadır.

Bu puanlama sistemi sonucunda, kredi notları, çok riskli, riskli, orta, iyi ve çok iyi olmak üzere gruplara ayrılmaktadır.Ülkemizde pek çok kişi tarafından sıklıkla kredi çekmek amacı ile kullanılmakta olan önemli bankalardan biri Finansbank olduğu için, biz de siz değerli ziyaretçilerimize bu yazımızda konu olarak işlemek için, Finansbank Faiz Oranları konusunu seçmiş bulunmaktayız.

Finansbank Tarafından Uygulanan Faiz Oranları

Finansbank Faiz Oranları hakkında bilgi vermeden önce, Finansbank bünyesinde, MAAŞLI HESAP, BİRİKTİREN HESAP, ÇEKİMLİ VADELİ HESAP, E-VADELİ MEVDUAT, ÇİFT SARILI HESAP, STANDART VADELİ MEVDUAT, ÇEKİCİ HESAP, DÖNÜŞÜMLÜ MEVDUAT HESABI ve BEREKETLİ TİCARİ HESAP olmak üzere birden fazla hesap açılabileceğinin bilinmesinde de büyük bir yarar bulunmaktadır.

Finansbank Mevduat Hesabı Vadeleri    5 Bin TL ila 5 Milyon TL arası mevduat hesabı için, 26 ila 31 gün arası günler için                 %4,50    ve %3,0 arasında olmaktadır. Finansbank Mevduat Hesabı Vadeleri 5 Milyon TL ila 20 Milyon TL arası mevduat hesabı için, 32 ila 1100 gün arası           %4,50    %4,50 arasında olmaktadır. Finansbank e mevduat hesaplarının da aynı oranlarda olan hesaplar için faiz oranı da %9 olmaktadır.

Finansbank ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt kredisi alan kişilerin geri ödemeleri için uygulanmakta olan Finansbank Faiz Oranları ise, 2018 yılı için %1.48 oranında olmaktadır.

 

 

 BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here