Kapalı

Finansbank Enpara Kredi Yapılandırma

Enpara, Finansbank tarafından şubesiz bankacılık kavramını ile hayatımıza giren bir uygulamadır. Şubeye gitmeden saçma sapan evrak kağıt ve köçek ile uğraşmadan yine saatleri bulan müşteri temsilcisine ulaşma derdini ortan kaldıran bir bankacılık olan Enpara verdiği kolaylıklar yanına aynı zamanda oldukça uygun oranlar ile kredi vermekte ve yine Enpara ek hesap hizmeti de sağlamaktadır.

Yeni çıkan yapılandırma ile Enpara dan kredi kullanan ve ödeme güçlüğü çeken tüketiciler için enpara kredi yapılandırma nasıl olacak acaba nasıl bir uygulama ile işlemler tamamlanacak ne yine yapılandırma faiz oranı kaç olacak.

Şimdilik daha tam bir açıklama gelmedi şubesi olmadığı için Zaten bir Finansbank şubesine gitseniz dahi size kimse yardımcı olmayacaktır. Bunun için müşteri temsilci nizi aramanız gerekecek adı üstünde şubesiz bankacılık sonuçta. Ancak 07 Ekim itibarı ile 72 ay vadeli bir yapılandırmaya ilişkin bir açıklama yok sadece alınan bilgilere göre çalışmaların devam ettiği ve durumu göre müşterileri ile paylaşılacağını duyurmuştur. Tabi bu arada ekleyelim 48 ay vade ile her daim yapılandırma yapmanız mümkün.

Enpara düşük oranlarda sağladığı kredileri yine düşük oranlar ile yapılandırma yapacağına emin olabilirsiniz ancak şimdilik yapılandırma faiz oranları hakkında net bir bilgi olmamasına rağmen, aylık oranlar 1,30-1,40 aradı bir yapılandırma faiz oranı ile karşımıza çıkacağını söyleyebiliriz. tahi daha aşağıda bir oran söz konusu olabilir.

Enpara’ dan alınan kredinin 72 ay vadeli yapılandırma olayı ise muhtemelen bu vade ile yapılandırma sağlanacaktır. ancak genel olarak tüm bankaların faiz oranlarına bakıldığında 72 ay vadeli yapılandırma taleplerini yüksek faiz ile yapılandırdıklarına şahit oluyoruz. Bu durum bize bankaların uzun vadeyi istemediğini anlıyoruz bu nedenle 48 ay vadeli yapılandırmaların daha uygun oalcağını düşünüyoruz. zaten vade ne kadar uzun olursa ödeyeceğiz para da o kadar artıyor.

Yine Enpara ek hesap yapılandırma durumu ise aynı şartlara tabi olduğunu söyleyebiliriz, %100 müşteri memnuniyeti iddiası ile çıkan bir sistemin yapılandırma konusunda da hemen hemen en iyi teklifleri sunacağını tahmin ediyoruz.

Yine icraya veya avukata devredilen krediler 72 ay yapılandırma kapsamına girmeyeceğini en azından şimdilik hatırlatmakta fayda var.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top