Ana sayfa Banka Haber Finansbank Ek Hesap ve Faiz Oranları

Finansbank Ek Hesap ve Faiz Oranları

0
Finansbank Ek Hesap ve Faiz Oranları

Müşterilerine kredi kartı, kredi, vadeli – vadesiz hesap gibi sayabileceğimiz tüm bankacılık hizmetlerini veren Finansbank, müşterilerinin vadesiz hesaplarında para olmasa bile parasız kalmaması ve bankacılık ve nakit işlemlerini yapabilmesi için Ek Hesap hizmetini devreye sokmuştur.

Finansbank Ek Hesap sayesinde, hesabınızda para kalmasa bile Ek Hesap sayesinde Finansbank ATM noktalarından para çekebilir, havale, EFT yapabilir ve taksit ödemeleri, hizmet kurum fatura ödemleri, vergi, SGK borçları gibi bir çok ödemeleri gerçekleştirebilirsiniz.

Finansbank Ek Hesabın müşterileri için yapmış olduğu diğer bir hizmet ise müşterilerinin ek hesap ile yapılan alışverişlerini taksitlendirme imkanı vermektedir. Taksitlendirme için ayrı bir ek hesap limiti verilmeyip, mevcut ek hesap limiti kadar taksit imkanı bulunmaktadır. Taksitli alışveriş için yapılması gereken asgari harcama tutarı 200 TL olacaktır. Yine alışveriş için yapılması gereken maksimum tutar ise 10.000 TL’dir. Yine Ek Hesap hizmetini kullanan ve Ek Hesap sayesinde alışveriş yapan müşterilerin alışveriş taksitleri 4,5 ve 10 taksitle geri ödeyebileceklerdir.

Ekstrenizdeki asgari ödemenin tamamının gerçekleşmemesi durumunda, son ödeme tarihinden itibaren asgari tutarın içerisindeki kalan anapara üzerinden aylık %2,52 gecikme faizi uygulanır. Finansbank Ek Hesap başvurusu için banka şubelerine başvurulmalıdır. Bankanın yapacağı onay işlemi sonrası nüfus cüzdanı, almış oldukları hizmet ürünlerinin isimlerine kayıtlı faturalar veya ikametgah belgesi teslim edilmek zorundadır.

Esnaflar ise vergi levha fotokopilerini teslim etmek zorundadırlar. Vadesiz hesaba giren paralar, eğer ki varsa ek hesap borcu, o borç vadesiz hesaba giriş yapılan paralardan otomatikman kesilecektir. Şunu da belirtelim ki vadesiz hesabınıza açılan ek hesabı kullanma zorunluluğu asla yoktur. Ek hesaba ait borcun 30 gün içerisinde en azında asgari tutarı ödenmediği zaman Ek Hesabınız geçici olarak kullanıma kapatılacaktır.

Son olarak Finasbank’ın Ek Hesap için uyguladığı faiz oranlarından bahsedelim. Ek Hesap kullanım faiz oranı aylık %2.02 oranındadır. Kısa süreli kullanım için ideal olan Ek Hesaptan kullanılan 500 TL’ye karşılık 10 gün içersinde 504,04 TL, 20 gün için 508,08, 30 için de 512.12 TL toplam ödenecek tutardır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin