Ana sayfa Banka Haber Finansbank Ek Hesap Nedir?

Finansbank Ek Hesap Nedir?

0
Finansbank Ek Hesap Nedir?

Bir çok banka tarafından sunulan ve ek hesap olarak adlandırılan kredili mevduat hesabı olan Finansbank ek hesap ister nakit isterseniz taksitli nakit sağlayan ve oldukça düşük oranlarda ve kullanımı oldukça kolay olan bir hesaptır. ek hesaptan kullanılan nakit veya taksitli nakit için hiç bil belge istenmez direk bankamatikten limitiniz dahilinde ister nakit veya 10 ay vadeye kadar düşük oranlarda Finansbank Ek Hesaptan dilediğiniz tutarda nakit kullanmanıza olanak sağlar.

Finansbank Ek Hesap aslında bildiğimiz ve bilinen adları ile maaş eksisi, eksi bakiye gibi kavramlar ile adlandırılır. bu ek hesaptan size ait paranız olmasa dahi banka tarafından sağlana limitler dahilinde nakit kullanmanız mümkündür. Yine bu Finansbank’ ta bulunan Kredili Mevduat Hesabınıza vermiş olduğunuz otomatik ödemesi olan tüm faturalarınız paranız olmasa dahi bu hesaptan otomatik olarak ödenir, yine manuel fatura ödeme suretiyle de bu kredili ek hesabınızdan ödeme yapmanız mümkündür. Ayrıca bu hesabınıza bağlı Banka kartının ile limitleriniz dahilinde alışveriş yapmanız mümkündür kartla taksitli alışveriş yapılamaz.

Finansbank Ek Hesap Nasıl açılır derseniz size en yakın finansbank şubesine kimliğiniz ile başvurmanız halinde gelir belgeniz de istenebilir 1-3 iş günü içerisinde hesap açılışı yapılması mümkündür. veya Finansbank Maaş müşterisi iseniz anında açılır veya hali hazırda bir ek hesabınız vardır. Ek hesabınızla ilgili tüm işlemleri, İnternet Bankacılığı, ATM ve Telefon ile yapmanız mümkün.

Finansbank Ek Hesap Faiz oranı ve Hesaplama nasıl derseniz faiz oranları 2,02 olarak belirlenmiştir. Örnek bir hesaplama yaparsak 1000 TL kullanılması halinde 30 gün sonra ödenecek tutar 1024 TL olarak ödemeniz gerekir. ek hesapların ortak özelliği sadece kullanılan paranın yatırılması halinde aynen geri kullanmanız mümkündür, yine hesaba para girişi olduğu anda otomatik kendi kendini öder ve faiz işlemez. Yada kullanılan para günlük faiz işlediğinden yatırılması halinde o güne kadar biriken kadar faiz ödersiniz. 1000 TL 15 gün sonra öderseniz 1012 TL ödersiniz.

Finansbank Taksitli Ek hesap hesaplama ise 1000 TL 10 ay vade ile kullanmanız halinde 113 TL takist ve toplam da 1130 TL ödersiniz. Finansbank Ek Hesap limitleri 200-10,000 arası kullanabilirsiniz.

Finansbank Ek Hesap kapama nasıl yapılır sorusuna ise bankaya başvurmanız ve borçların kapatılması gerekir yani eksi bakiyenin kapatılması ve devam eden bir taksitli nakit kullanımının olmaması gerekir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin