Ana sayfa Vadeli Mevduat Finansbank Dönüşümlü Mevduat Hesabı Nedir?

Finansbank Dönüşümlü Mevduat Hesabı Nedir?

0
Finansbank Dönüşümlü Mevduat Hesabı Nedir?

Finansbank tarafından yeni bir yatırım aracı olan ve bankacılık alanında yatırım işlemlerinden bir ilk sayılabilecek olan Dönüşümlü Mevduat Hesap‘ı ile Türk Lirası, Amerikan Doları, Euro, Sterlin, Japon Yeni veya İsviçre Frangı döviz cinslerinde hesap açabilir, hesap açarken seçtiğiniz döviz cinsleri arasında istediğiniz an günlük işleyen faizi kaybetmeden para birimini değiştirebileceğiniz bir hesaptır

Bu yatırım hesabının sağladığı avantajlara gelince, Hem Faiz hem kur getirisi kazanma imkanı, Döviz piyasalarındaki hareketlilikten yararlanma avantajı, Tek bir hesap ile döviz dönüştürme işlemlerini kolayca yapabilme ve faiz ve kur getirilerini rahatça takip edebilme kolaylığı sağlar.

Dönüşümlü Mevduat Hesabı açtırarak; sınırsız adette para birimi dönüştürme işlemi yapabilir, döviz piyasalarındaki hareketlilikten yararlanabilirsiniz. Ayrıca; hesap açılışında seçilen döviz cinsleri arasında geçiş işlemi yaparken faiz kaybına uğramazsınız. Böylece hem faizden hem kurdan kazanmış olursunuz.

Yine Tek hesapta aynı anda birden fazla döviz cinsinde bakiye bulundurulabilir. Faiz tahakkukları günlük olarak gerçekleşir. Günlük işleyen faizi kaybetmeden sınırsız sayıda döviz dönüşüm işlemi yapılabilir. 21 günden 60 güne kadar sürelerle hesap açılışı yapılabilir.

Dönüşümlü Mevduat minimum açılış tutarı 30.000 TL, 10.000 USD/EUR/GBP/CHF, 1.000.000 JPY’dir.

Hesap açılışı tek bir para birimi ile yapılır ve geçiş yapılabilecek para birimleri hesap açılışında seçilir. Hesap açılış tarihinde seçilen döviz cinsleri için faiz oranları belirlenir. Her para birimi için hesap açılışında belirlenen faiz oranları günlük olarak işler. Hesap açılışında hesap açılış tutarının %0.1’i tutarında “Dönüşümlü Mevduat Açılış Komisyonu” hesaptan tahsil edilir.

Hesap açılışında tahsil edilen “Dönüşümlü Mevduat Açılış Komisyonu”, hesabın sözleşmede belirlenen süreden önce kapatılmaması koşuyla vade sonunda komisyon tutarının alındığı hesaba otomatik olarak iade edilir. Temdit eden hesaplarda komisyon ancak hesap kapanışında iade edilir.

Vade sonunda hesabınız, aksini belirtmediğiniz sürece aynı vadede ve o güne ait faiz oranıyla yenilenir. Döviz işlemlerinin tamamında bankamız serbest alış/satış kurları uygulanır. Dönüşümlü hesabın vadesi boyunca hesaba para giriş ve çıkışı yapılamaz. Bakiyenin bir kısmı ya da tamamıyla para birimi dönüşüm işlemi yapılabilir.

Hesap açma ve kapama işlemleri sadece şubelerden yapılabilmektedir. Bu hesap ile ilgili her türlü sorun ve geri bildiriminizi 0850 222 2900 no’lu telefon bankacılığından ve Finansbank internet sitesinden iletebilirsiniz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin