Kapalı

Finans Yıldızı Nedir?

Finans Yıldızı, Finansbank tarafından hayata geçirilen, müşterilerin nakit sorunlarını çözme, nakit akışını sağlamak için hizmete sokulmuş, güvenli ve hızlı hizmet sunan internet veri taban sistemidir.

Finans sistem uygulamasını bilgisayarınıza ve akıllı cep telefonlarınıza indirmenize gerek yoktur. Finansbank web sistemi üzerinden kullanıcı adınızı ve şifrenizi girerek kullanmaya başlayabilirsiniz. Asıl hesap sahibinin talep etmesi üzerine belirli işlemler ve işlemler için belirlenecek limitlere göre bir ya da iki onaycı tanımlanabilmektedir. Sistem sayesinde vereceğiniz EFT ve havale talepleri zamanı geldiğinde otomatik olarak yapmaktadır.

Yine yurt dışından gönderilen döviz transferlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ve paranızın son durumu anında sistem sayesinde bilgi sahibi olursunuz. Hizmet kurumlarına ait faturalarınızı son ödeme gününde otomatikman ödenecektir. Üstelik hesabınızda para olmasa bile ek limit kullanılarak fatura ödemeleri gecikmeye girmeden ödenecektir.

Tahsilât yapılması için verilen çekler hakkında bilgi sahibi olabilir ve anlık çek takibi yapabilirsiniz. Sadece TL cinsinden çeklerin takibi yapılmaktadır. Doğrudan Borçlanma Sistemi ile satış yapan işletmeler, alacaklarına karşılık müşterilerinin borç bilgilerini Finans Yıldızı sistemine bildirebilir, onaylanan faturalar Doğrudan Borçlanma sayesinde vade günü gelen alacağını, müşterinin hesabından çekilip alacaklının hesabına aktarılmaktadır.

Finans Yıldızı sayesinde ticaret yapacağınız firmaların risk derecesini gözlemleyebilir ve ona göre vadeli satışlar yapabilirsiniz. Yine Sürekli Çek hizmeti sayesinde ödemelerinizi sürekli çekle yapıyorsanız, yapılan tüm çek ödemelerinizi, çek bilgi girişlerini hazırlana çek takip programı sayesinde istenilen an görüntülenebilir. Tedarikçilere ait fatura bilgilerinin Tedarikçi Finansmanı kapsamında iskonto edilebilmesi amacıyla borçlu firma tarafından Finansbank’a gönderilmesini sağlayan üründür.

Tedarikçi Finansmanı ürünü sadece TL cinsi faturalar için kullanılmaktadır. Ana firma olarak Tedarikçi Finansmanı kapsamında fatura yükleyebilir, faturaların takibi yapılabilir.

Son olarak Taşıt Tanıma sistemini kullanarak Finansbank’ın anlaşmalı olduğu akaryakıt istasyonlarından yakıtınızı nakit ödeme yapmadan alabilirsiniz. Bu harcamalar için bir limit belirleyebilir ve böylece akaryakıt harcamalarını takip edebilirsiniz. Finans Sistemi sayesinde akaryakıt faturalarınız vade sonunda hesabınızdan otomatik olarak çekilecektir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top