Kapalı

Fibabanka İhtiyaç Kredisi

Nakit ihtiyacı olanlar için günde 10 TL ödeme seçeneği ile Fibabanka İhtiyaç Kredisi veriyor. En fazla 48 aya kadar vadelendirme tercihi olan bu kredi düşük faiz oranı ile kişinin ödeme durumuna göre yüksek miktarlarda da kullandırılabiliyor.

İhtiyaç Kredisi Ayrıntıları

Fibabanka üzerinden çekilecek her 1.000 TL ve üzeri kredi için 3 ile 36 ay vadelere aylık %1,45 faiz oranı verilirken, 37 ile 48 ay vade aralığına da %1,33 aylık faiz oranı veriliyor. Krediyi alabilmek için T.C. kimlik numaranızı 3422 numarasına mesaj atmanız yeterli oluyor. SMS ile yapılan başvurular 20.000 TL’ye kadar değerlendirildiği için daha yüksek miktarlar için herhangi bir Fibabanka şubesine gitmeniz gerekiyor. Kredi kampanya sloganı günde 10 TL ile 10.000 TL kredi imkanı olarak sunulsa da daha fazla kredi kullanılabiliyor.

Örnek Kredi Ödeme Tablosu

Çekilecek kredi için önceden bir fikir edinmek amaçlı olarak Fibabanka tarafından örnek ödeme tablosu yayınlandı. Bu tabloda belirtilen sigorta masrafları kredi kullanacak kişiye göre değişiklik gösterebilir.

  • 10.000 TL krediyi 48 ay vade ile kullanmak isteyen kişilere aylık %1,33 faiz oranı verilerek ödemeleri 299,80 TL olarak hesaplanıyor.
  • Diğer yandan bu kredinin kredi tahsis ücreti 52,50 TL, sigorta masrafı 323 TL olarak belirleniyor.

Verilen bu rakamlar aylık ödeme oranlarını günlük 10 TL üzerinden hesaplayarak gösteriyor. Kredi hesaplaması 1 ayı 30 gün üzerinden değerlendiriyor. Bundan dolayı kredinin aylık taksit miktarı 300 TL oluyor. Kredi başvurusu için ise nüfus cüzdanı fotokopisi, maaş alanlar 3 aylık maaş bordrosu ve varsa üzerlerine olan gayrimenkul yada taşıt tapu ile ruhsatlarını getirmeleri yeterli oluyor. Serbest çalışanlar için ise son vergi levhasının fotokopisi ve 3 aya ait ciro belgeleri gerekiyor. Bankanın gerekli görmesi halinde ikametgah belgesinin de kredi başvurusunda yanınızda bulunması faydalı olacaktır.

Kredi başvurusunda gönderilen SMS 1 mesaj bedelinde olduğu gibi kredi tahsis ücreti de tüm miktar ve vade oranlarında tutarın %0,5’i oranında tahsil ediliyor. Kış döneminde okul masrafları yada diğer ihtiyaçlar için acil nakit ihtiyacı olanlar bu krediden faydalanarak %1,33 faiz oranından faydalanabilirler.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top