Ana sayfa Banka Haber Fazla Faiz Alan 12 Banka İsimleri

Fazla Faiz Alan 12 Banka İsimleri

0
Fazla Faiz Alan 12 Banka İsimleri
kartel faizi

2007 ile 2011 yılları arasında aşağıda adı verilen bankalardan kredi almış iseniz soluğu mahkemede almanızı öneriyoruz. Fazla faiz alan 12 banka isimleri, şuanda ülkemizde hizmet veren büyük bankalardan oluşmaktadır. Konuyu açıklamak ve bilgilendirmek adına bu yazımızı dikkatlice okumanız ve çevrenize duyurmanız büyük önem taşımaktadır. Zira ilgili mevzuatlar gereği zaman aşımı süreniz ağustos 2017 dir.

Kartel Faizi Nedir?

Kartel faizi; ülkemizde hizmet veren 12 bankanın kartel oluşturarak, faiz oranlarını birlikte yürütmesi nedeni ile serbest piyasanın bozulmasına, var olan faiz oranlarının artırılması anlamıdır. Bu artma faizi ile beraber bankalar kartel oluşturulan dönemde (2007 / 2011) başvurusu onaylanan krediler ve kredi kartlarına gereğinden fazla yüksek faiz, mevduatlarda ise olan şeyden düşük faiz uygulanmıştır.

Kısaca bankalar ilgili tarihlerde hemen herkesi kandırmayı başarmış ve yüksek faizler ile beraber kişi veya şirketlerden kar üstüne kar elde etmişlerdir. Ancak ilgili konunun duyulmasından sonra Danıştayın da onay vermesi tüketicilerin elini kuvvetlendirmiştir. Eğer ki sizlerde bankalardan ev, ihtiyaç veya taşıt kredisi başvurusu yapmış iseniz o yıllarda kesinlikle dava açmanız önerilir.

12 Banka Hangisi?

Kartel faizi uygulayan bankalar Akbank, Denizbank, Finansbank, HSBC Bank, ING Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası şeklinde sıralanmıştır. Konu ile alakalı açıklama yapan TÜSODER Genel Başkanı Av. Rıdvan Yıldız “ Rekabetin Korunması Hakkında Kanunun 57 ve 58 maddeleri gereği vatandaşların tazminat hakları bulunmaktadır. Dava açacak vatandaşların belirsiz alacak davası açmalarını ve alacaklarını bilirkişi incelemesi ile tespit ettirmeleri gerektiğini düşünüyorum.” Dedi. Canlı yayında 12 bankanın isimlerini sayan Yıldız “Kartel faizi oluşturan bankalar; Akbank, Denizbank, Finansbank, HSBC Bank, ING Bank, Türkiye Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, İş Bankası, Vakıfbank, Yapı Kredi Bankası ve Ziraat Bankası” dır. Bu bankalardan 21 Ağustos 2007 ve 22 Eylül 2011 tarihleri arasında kredi ve kredi kartı kullanan vatandaşlar dava açabilirler” ifadelerini kullandı.

12 Banka Hangileri İsimleri

Yukarıda bankaların adlarını sıraladık. Burada dikkat etmeniz gereken ise ilgili tarihler olmalıdır. Yani 21 Ağustos 2007 ve 22 Eylül 2011 arasında adları geçen bankalardan kredi veya kredi kartı almış iseniz fazladan ödediğiniz miktarları yasal faizi ile beraber geri alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken ilk şey kartel faizi dilekçe örneğini indirip, ilgili kutucukları doldurarak tüketici hakem heyetlerine başvurmak.

KARTEL FAİZİ DİLEKÇE ÖRNEĞİ İNDİR

 

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin