Ana sayfa İhtiyaç Kredileri Faturalı Telefon Hattına Kredi

Faturalı Telefon Hattına Kredi

0
Faturalı Telefon Hattına Kredi

Artık insanoğlu kendini aşmış ve daha önce adını sanını duymadığımız yeni para kaynakları yaratmaktadır. Hepimiz bankalardan kredi kullanmayı biliyorduk da faturalı hat sahiplerine kredi verenleri hiç duymamıştık? Bu yazımızda faturalı hat sahiplerine nasıl kredi kullandırıldığı hakkında bilgi vereceğiz.

Hemen şunu belirleyelim ki bu yol her ne kadar yasal gibi görünse de para aklama ve vergilendirme olmadığı için illegal bir yoldur. Bu yöntemler kredi alabilmek için illaki faturalı hat sahibi olmanız gerekmektedir. Kontörlü hat kullanıcıları bu imkândan yararlanamayacaktır.

Gelelim bu kredinin özelliklerine. Öncelikle bu kredilerde öyle çok kredi tutarı beklemeyin. Burada ki amaç sizin faturanıza yeni bir telefon almış işlemi yapılıp, almış olduğunuz telefonu düşük bir fiyattan sizden satın alıp parasını verme fikrine dayanmaktadır.

Biraz daha açalım konuyu. Diyelim ki A cep telefon operatörü kullanıyorsunuz ve o operatör müşterileri için sıfır telefon kampanyası düzenlemektedir. Faturalı hat müşterisine, hattına aylık ilaveten taksitlerle X marka telefonu satmaktadır. Diyelim ki telefonun fiyatı X marka telefonunu değeri 3.000 TL ve sizin faturanıza 24 ay taksitle telefon satışı yapılıyor ve toplam siz 3500-3700 arası bir borç sahibi oluyorsunuz. Telefonu alan kişi hiç ambalajını açmadan telefonu satan kişiye aldığı fiyattan daha düşük fiyata satmaktadır.

Bir örnek verelim. 3000 TL’ye alınan telefon, hiç ambalajı açılmadan 2.500 TL’ye geri alınıyor ve alıcıya 2.500 TL para veriliyor. Arada ki 500 TL’de satıcının kısa gün karı oluyor anlayacağınız. Satın alınan telefonun değeri ne kadar yüksekse size dönecek kredi miktarı da o kadar büyük olacaktır. İşte mantık bu.  Tabi faturalı hat sahiplerinin telefonu alabilmesi içinde bazı kriterlere uygun olup olmadığına bakılıyor.

Nasıl ki bankalar kredi kullandırırken kişinin kredi notuna bakıyorsa, burada da kişinin faturalarını düzenli ödeyip ödemediğine bakılıyor. En az 6 aylık faturalı hat kullanıcısı iseniz ödemelerinizi aksatmadan gerçekleştiriyor iseniz faturalı hattınıza yansıtılan kredi alabilme imkânınız bulunuyor. Son olarak bu işi kimler yapıyor diye sorarsanız; cep telefon satışı yapanlar ve internet üzerinde sırf bu işi yapanlara rastlayabilirsiniz.

Ancak bu konu hakkında size önerimiz mevcut, faturalı hattınızı altı ay ve üzeri kullanıyorsanız telefon operatörünüzün bayisini giderek alabileceğiniz telefonu kendiniz almanız ve ikinci el telefon alıp satan bir ikinci el bayisini satmanız. En azından arada başkasına komisyon vermenize gerek kalmaz, aldığınız telefonu mevcut ilan sitelerinden satışa çıkarabilirsiniz dikkat etmeniz gereken telefon kutusunu açmayın olduğu gibi jelatini dahi açmayın bu size artı olarak döner.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin