Ana sayfa Kredi Notu Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?

Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?

0
Faturalı Hat Üzerinden Kredi Nasıl Çekilir?
kredi notum kaç

Kredi sicili bozuk olanlara kredi alma konusunda sıkıntı yaşayanlar, faturalı hat üzerinden kredi başvurusunu da yapabileceklerini belirtelim. Hattınız kontörlü değil ise yani fatura karşılığında her ay ödüyorsanız, aşağıdaki işlemleri yaparak kolayca kredi başvurusunda bulunabilir ve ilgili tutarı alabilirsiniz.

Telefon İle Kredi Başvurusu

Şu günlerde sosyal medyayı kullananların gözüne bir reklam ilişmiş olabilir. Faturalı hat sahiplerine 1.000 TL ile 5.000 TL arasında, aynı gün kredi verilir diye.  Yeni bir kredi türü olarak ortaya çıkan ve bankalardan kredi kullanamayan veya kredi kart, vadeli hesaplarında bakiyesi olmayanların kullanmaya başladığı bir yöntem olarak görülmeye başlandı.

Biz de bu okuyucularımız bu konu hakkında bilgilendirmeye karar verdik.

Bu sistemde mantık şu; faturalı hat sahibinin faturasına yansıyacak şekilde yeni bir cep telefonu satmak ve satılan cep telefonu hiç kullanılmadan satıcı tarafından düşük fiyata alınıp,  alınan parayı hat sahibine teslim etmektir. Diyelim ki faturalı hat sahibisiniz ve cep telefon bayisi sizin operatörünüzün anlaşmalı olduğu kampanyadan sizi yararlandırıyor ve size 5.000 TL’lik yeni bir cep telefonu satıyor.

Faturalı Hata Kredi Verenler

Satılan telefonu da hat sahibi rahat ödesin diye her ay sabit faturanızın üzerine bir de yeni telefonun taksitini ekliyor. 5.000 TL’ye alınan cep telefonu bayi, hat sahibinden 4.300 TL’ye hemen oracıkta satın alıyor ve hat sahibine 4.300 TL veriyor. Kalan 700 TL’de bayiinin karı. Alan razı veren razı sistemine dayalı yeni bir kredi türü.

Diyeceksiniz ki bu yol yasal mı? Her ne kadar masum bir alışveriş gibi görünse de sonuçta bir vergi kaçırma olduğu için illegal bir satış diyebiliriz. Gelelim diğer şartlarına. Öncelikle faturalı hat sahibi olacaksınız ve fatura ödemelerinizi düzenli yapmış olmanız gerekmektedir. Yasal kredilerde ki referans nasıl findeks kredi notu ise burada da faturaların düzenli ödenmiş olmasına dikkat edilmektedir. Yine hattınızda yasal takip olmaması gerekmektedir. Ayrıca en az 6 aylık fatura kullanıcısı olmanızda aranan diğer şartlardır. Satın alınan telefonun fiyatı ne kadar yüksek olursa, bayinin size vereceği para veya kredi de o kadar yüksek olacaktır. Bu tür kredi almak isteyenlerin internet ile arama yapmasını ve telefon satışı yapan bayileri dolaşmasını öneririz . Sonuç olarak bakıldığında kredi teklifi alırken bankalar genelde sizlerin ekonomik durumuna bakarak ön onayı verdiğini de hatırlatalım.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin