Ana sayfa Yatırım Fonları Faizsiz Yatırım Araçları

Faizsiz Yatırım Araçları

0
Faizsiz Yatırım Araçları

Faizsiz Yatırım Araçları

Bankacılık faaliyetleri her kesimden insanı kapsayacak şekilde büyümeye ve gelişmeye devam ediyor. Ülkemizde yıllardır hizmet veren katılım bankaları ile faizsiz pek çok işlemi yapabilen kişiler son olarak faizsiz yatırım araçları konusunu merak ediyor. Dini inançları gereği faizden uzak duran kişiler faizsiz yatırım araçlarından faydalanarak para kazanabiliyor ve yatırımlarını yapmaya devam ediyor. Faizsiz yatırım araçlarından faydalanmak isteyen kişiler her kesimden olabildiği gibi para kazanma oranları herkes için aynı oluyor.

Faizsiz Yatırım Araçları Nelerdir?

İslami kurallar çerçevesinde yaşamak isteyen kişiler hayatın her alanına bu yaşam tarzını yansıtmak istiyorlar. Birikimlerini helal çerçevede ve faizsiz yatırım araçları değerlendiren kişiler paralarını çoğaltırken aynı zamanda inançları doğrultusunda kazanç sağlamaktadırlar.
Faizsiz yatırım fırsatları aşağıda listelenmiştir.

• Altın ve Kıymetli Maden Alım – Satımı: Uzun yıllardır ülkemizde ve dünyada altın alım satımı en güvenilir faizsiz yatırım araçları listesinde yer almaktadır. Altın ve kıymetli maden alım satımında birikimler durduğu yerde para kaybetmez ve yükseliş durumunda kişilere her zaman daha çok para kazandırır.
• Döviz Alım – Satımı:  Döviz alarak yatırımlarını uzun vadede bekletmek isteyen kişiler dövizlerini bankalarda veya evlerinde tutarak kazanç sağlamaktadırlar. Dövizi fazla olan kişiler daha fazla para kazanmaktadır ve faizsiz yatırım araçlarından faydalanmaya devam etmektedir.
• Bireysel Emeklilik Sistemi: Ülkemizde katılım bankaları faaliyetlerini geniş çaplı olarak sürdürmektedir. Katılım bankaları ile anlaşma sağlayabilir bireysel emeklilik sistemine katılarak kazanç sağlayabilir veya birikim yapmaya devam edebilirsiniz.

Faizsiz Yatırım Araçlarının Avantajları

Faizsiz yatırım fırsatlarından yararlanmak isteyen kişiler aynı zamanda birçok avantajı da yakalamaktadır. Faizsiz yatırım araçları kimi zaman diğer bankalara oranla daha fazla kazanma ve birikim yapma fırsatı sunmaktadır.
Katılım bankaları ile anlaşma sağlayan kişiler faizsiz yatırımlarını mevduat hesabında veya hem yatırım hem de mevduat hesabı açarak değerlendirebilir.
Faizsiz yatırım avantajı sunan bankalar kesinlikle faiz uygulamalarında bulunmaz ve İslami değerlere bağlı olarak işlemleri gerçekleştirir. Ülkemizde Ziraat Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Albarakatürk Katılım Bankası ve Kuveyt Türk Katılım Bankası gibi pek çok köklü banka bulunmaktadır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin