Ana sayfa Hibe krediler Faizsiz Krediler

Faizsiz Krediler

2
Faizsiz Krediler

Faizsiz kredi, aslında anlaşıldığı şekilde 50 lira al bir ay sonra 50 lira getir olarak anlaşılmamalı, bankalar faizsiz kredi verirken kısa vadeli kredilerde bunu uygularlar örneğin 5.000 TL kredi yi 10 ay vadeli aylık 500 TL taksit ile vermektedir. İlk bakışta faiz ödenmiyor gibi görünse de banka buradan 200 TL tahsis ve 35 TL sigorta parası kestiği zaman zaten alacağını almış oluyor. Krediyi verirken zaten size 4.765 TL para ödüyor ama faiz yok işte.

Yine Katılım bankalarında faizsiz kredi yani finansman işlemleri ise yine katkı payı altında sağlamaktadır kısaca banka size verdiğinden her zaman fazlasını alacaktır. ama masraf olur adı, ama tahsis olur o parayı sizden alır. Yine bazı bankalar da sürekli müşterileri yani kredi kartını aktif kullanan yatırım hesapları olan, hesaplarında sürekli para giriş ve çıkışı olan müşterilerine de bazen kıyak yapar işte 3-5 bin gibi kredileri müşterisinin olası kaçmaması için gönlünü almak adına bazen böyle imkanlar verebilir zaten banka yine o müşterisinden o parayı yine kazanmış oluyor.

Yine bankalar kredi kartı müşterilerine özellikle yüksek limitli kartları olan ve yine kartları oldukça aktif kullanan müşterilerine faizsiz taksitli nakit avansıda yine faizsiz verebilmektedir. özetle banka kazanmadan vermez size vereceğini ya almıştır yada alacağına emin olmuştur. faizsiz kredi‘ nin mantığı budur. Ötesi kimse kimseye bedava para vermez.

Kişilerin nakit ihtiyaçları arttıkça, bankalara olan talepler de aynı doğrultuda artış göstermektedir. Fakat, bankalardan çözüm bulacağını düşünen kişiler, kredi faiz oranlarını gördükleri zaman, adeta neye uğradıklarını şaşırmaktadır. Bir anda yükselen kredi faiz oranlarından dolayı, vade süresi uzadıkça, ana paraya yakın miktarlarda kredi faizi borcunuza eklenmektedir.

Bundan dolayı da birçok kişi faizsiz kredi arayışları içerisine girmektedir. Şuan ülkemizdeki bankacılık sektörüne bakacak olursak, sıfır faiz ile kredi alınabilmesi durumu oldukça zordur. Fakat kesinlikle imkansız değildir. Çünkü, sayısı hızlı bir şekilde artan katılım bankaları, sizlerden düşük miktarlarda kar payı almakta ve herhangi bir faizi borcunuza yansıtmamaktadır. Bu doğrultuda katılım bankalarına başvurarak faizsiz kredi alabilme şansına sahip olabilirsiniz.

Şimdi diyeceksiniz ki KOBİ ve Hibe kredileri var evet onlar var ancak ekonomiye katkı sağlamanız gerekiyor biş iş planı ve yatırım yapmanız gerekir. Benim bir fikrim var para verin yapayım yok, öncelikle teoride olan fikrinizi pratiğe dökmeniz gerekir ve yine bu tür krediler nakit olarak al harca dükkanı aç şeklinde verilmez genelde önce planlama yaparsınız onu parasını alırsınız sonra örnek mandıra yaparsın onun parasını alırsın tabi harcamalar belgelendirilecek birde, önce fiziki işleyiz ardında para verilir.

KOSGEB gibi kurumlar tarafından verilen kursları tamamlanmasının ardından, girişimcilik konulu bir sertifika sahibi olur, bu belge ile de hem devlet tarafından verilen faizsiz kredilerden faydalanabilir hem de devlet hibelerinden faydalanabilme şansını yakalayabilirsiniz.

2 Yorum

  1. İnan iki defa okudum bir şey anlamadım. Önceki yazılarınız daha açıklayıcı, sürükleyiciydi.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin