Kapalı

Faizsiz Kredi Nasıl Alınır? (DÜŞÜK FAİZLİ KREDİ)

kredi başvurusu

Düşük faizli kredi başvurusu ile aradaki farkı görünce faizsiz kredi çektiğinizi anlamak mümkün. Zira banka kredileri faiz oranları artık 1’in altına düştü denilebilir. Özellikle ev kredilerinde faiz oranları 2017 sonlarına kadar %1 rakamının altında kalarak, ev sahibi olma hayali kuran ailelere büyük sevinç yaşatacak gibi.

Düşük Faizli Krediler

Bankalar faiz ile geçinen kuruluşlardır. Ancak farklı isimlerle ve farklı sistemlerle faizsiz kredi hizmeti verdiğini söyleyen katılım bankaları bulunmaktadır. Faiz almanın haram olduğunu bilen ve bu konuda hassas olan kişiler faizsiz kredi verdiğini söyleyen katılım bankaları aracılığı ile kredi hizmeti alırlar. Halen hizmet veren, Albaraka Türk Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Ziraat Katılım Bankası ve Vakıf Katılım Bankası Türkiye’de faaliyet gösteren katılım bankaları olarak adlandırılır.

Faizsiz kredi almak, ev, araba, arsa gibi ihtiyaçları için para talebinde bulunmak isteyen kişiler bu bankalara taleplerini iletmekte ve katılım bankaları tarafından uygulanan bazı kriterler değerlendirilerek talebe olumlu ya da olumsuz cevap verilmektedir. Bazı bankalar kredi kullanırken birçok belge talep ederler. Bu belgelerin başında da gelir belgesi gelir. Gelir belgesini sorumlu amire, müdüre, şirket sahibine vb. onaylatmak kredi kullanacak kişiler için sorun olabilmektedir. Bu kişiler gelir belgesiz kredi hizmeti sunan bankaları öncelikle tercih etme gereği duyarlar.

Belge İstemeyen Bankalar

Gelir belgesiz kredi hizmetinin halen Akbank, İş Bankası, ING Bankası, Denizbank, Türk Ekonomi Bankası, Ziraat Bankası ve Finansbank tarafından verildiği bilinmektedir. Bu bankalar kredilerini verirken nüfus cüzdanı veya üzerinde TC kimlik No bulunan ehliyet, son 3 aya ait bir fatura, esnaflar için vergi kimliği, çiftçiler için çiftçilik belgesi talep etmektedirler.

Kredi notu öğrenme, Findeks aracılığı ile sağlanır.Ülkemizde milyonlarca kişinin kredi kartı bulunmaktadır. Bunun yanı sıra yine milyonlarca kişinin de kredi borcu bulunmaktadır. Çeşitli nedenlerden dolayı paraya ihtiyaç duyan birçok kişi kredi başvurusunda bulunmaya devam etmektedir. Kredi ya da kredi kartı başvurusu yapılan bankalar, bankaya göre değişiklik gösteren araştırmalar yapsalar da, İş Bankası, ING Bankası, Garanti Bankası, Halkbank, Ziraat Bankası, Finansbank, Yapı Kredi Bankası, Vakıfbank ve HSBC Bankası, kredi notuna göre değerlendirme yapmaktadır. Kredi notu öğrenme hizmeti ücretli bir hizmettir. 7,5 TL+KDV karşılığında Findeks’e ait web sitesi aracılığı ile herkes hizmetinden yararlanabilir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top