Ana sayfa Banka Haber Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar (Helal Kredi Verenler)

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar (Helal Kredi Verenler)

0
Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar (Helal Kredi Verenler)
Helal kredi veren bankalar

Ev alabilmek için yapılan kredi başvurularının bankalar nezdinde çeşitli faiz oranları ile birlikte değerlendirildiği görülmektedir. Bu faiz oranları hali hazırda çok yüksek tutarlar üzerinden çekilmiş olan konut kredisinin geri ödemesinde de ciddi şekilde zorluk çıkarmaktadır. Bu nedenle çoğu kişinin faizsiz konut kredisi veren bankalar üzerinden kredi çekmek istedikleri bilinmektedir. Bu banka kuruluşlarının faizsiz bir şekilde kredi veriyor oluşu bazı şartların yerine getirilmesi ile birlikte olmaktadır. Helal kredi verenler listesi içerisinde yer alan banka kuruluşları üzerinden kredi talebinde bulunulabilir.

Katılım Bankaları

İslam ülkelerinin her birinde bulunan ve İslami değerler üzerinden faiz alımı yapmayan katılım bankaları Türkiye’de de işletilmektedir. Katılım bankaları üzerinden faizsiz bir şekilde alımı yapılabilecek olan konut kredileri için devlet destekli olan ev kredisi başvurusunda bulunmak gerekir. Ancak katılım bankaları bu kredi imkanları doğrultusunda dosya masrafları üzerinden faiz veren bankalara oranla daha fazla masraf çıkarmaktadır. Bu nedenle her katılım bankası üzerinden helal kredi verenler listesi içerisindeki krediler çekilmez. Faizsiz konut kredisi veren bankalar arasında yer alan katılım banka kuruluşları için detaylı bir şekilde araştırma yapılması gerekir.

Ucuz Konut Kredisi

Bireyin almak istediği ev için çekeceği tutar üzerinden banka kurumlarının ciddi oranlarda faiz alma durumu söz konusu olduğu için kredi çekiminden uzak durulmaktadır. Bankaların koymuş olduğu bu faiz oranlarını en uygun şekilde alabilmek için devlet destekli olan banka kurumları tercih edilebilir. Faizsiz konut kredisi veren bankalar içerisinde de bulunan bu banka kuruluşları konut kredilerini diğer bankalara oranla en uygun faiz oranları üzerinden vermektedir. Ucuz ev kredilerini alabilmek için devletin desteğini almış olan bu banka kuruluşları sayesinde birçok kişinin yüksek fiyatlar üzerinden düşük faiz oranları ile birlikte kredi çekebilmesi mümkün olur.

Faiz Ödemeden Ev Alma

İslami değeri yüksek olan ülkeler içerisinde banka kuruluşlarının tercih edilmemesinin tek nedeni faiz oranlarıdır. Bankaya bu oran üzerinden para vermek istemeyen kişiler için konut kredileri konusunda da çekim durumu söz konusu olmaz. Ancak bazı banka kuruluşlarının belirli şartlar içerisinde helal kredi verenler listesine girerek faiz almadığı bilinmektedir. Bu şartlar içerisinde; kooperatif üzerinden ev satın almak, sermayesi bulunan 5-1.100 arası kişinin bir araya gelerek apartman yaptırması ya da çeşitli inşaat şirketleri üzerinden ev alma durumu bulunmaktadır. Bu durumlarda banka kuruluşları faiz istemez.

 

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin