Ana sayfa Banka Haber Hac Ve Umreye Gitmek İçin Faizsiz Kredi

Hac Ve Umreye Gitmek İçin Faizsiz Kredi

0
Hac Ve Umreye Gitmek İçin Faizsiz Kredi
faizsiz hac kredisi

Dini görevlerimizden biri olan Hac ve umreye gitmek için paranız yeterli olmadığında, acaba bankalar faizsiz hac ve umre kredisi 2017 yılında veriyor mu diye düşünebilirsiniz. Bunun nedeni haca gitmeniz için gidip bankalardan faiz karşılığında kredi aldığınızda ne yazık ki yapacağınız tüm işlemler dini açıdan kabul olmaz. Ancak araştırmalara göre bankalardan ziyade katılım bankalarından faizsiz kredi alma konusu düşünülebilir. Ancak yine de altını çizerek yazalım konu hakkında bir imama veya diyanet ile görüşmenizi kesinlikle tavsiye ediyoruz. (+ 90 312 295 70 00)

Faiz Olmadan Kredi Almak Caiz Mi?

Kutsal toprakları ziyaret etmek ve İslam’ın şartlarından birisini daha yerine getirmek isteyen kişiler, hac ve umre dönemlerini yakından takip etmektedirler. Yurt dışına yönelik yapılacak olan bu ziyarette, döviz kurlarına göre işlem yapıldığından dolayı, birçok birey istediği halde bu isteğini yerine getirememektedir. Fakat, bankalar tarafından verilen hac ve umre kredisi, kişilerin sorunlarına az da olsa çözüm bulmuş, hem onların isteklerini yerine getirmeleri adına yardımcı olmakta hem de İslam’ın kurallarının dışına çıkmadan yani faiz ile işlem yapmadan, hac ve umreye gitmelerinin önü açılmıştır.

Hac ve umre kredisi için kişilerin başvurabilecekleri bankalar, tahmin edileceği üzere katılım bankalarıdır. Şuan geçerli olan kredi paketlerine baktığımız zaman kişilerin Albaraka Türk, Kuveyt Türk, Ziraat Katılım, Vakıf Katılım ve Türkiye Finans bankalarına başvurmaları gerekmektedir. Doğrudan banka şubelerine başvurulacak olan kredi paketlerinde, kişilerden şu belgeler talep edilmektedir.

  • Müftülükte alınabilecek umre ve hac için verilen ön kayıt belgesi.
  • Kişilerin gelir durumunu gösteren evraklar.
  • Kişilerin pasaport, ehliyet ve nüfus cüzdanları.
  • Anlaşılan hac veya umre firmasından alınan fatura.
  • Bankanın gerekli görmesi halinde ek belgeler ya da kefil.

Bu şartlar tamamlanıp evraklarınızı hazır hale getirdikten sonra, yukarıda bahsettiğimiz bankalara başvurabilir, kutsal toprakları ziyaret etmek ve İslami kurallara bağlı kalarak İslamın şartlarını yerine getirebilirsiniz. Bankaların hazırlamış olduğu kredi paketleri hac ve umre dönemlerinde sürekli olarak güncellenmektedir.

Faiz Olmadan Hac ve Umre Kredisi Veren Bankalar

Katılım bankalarından faizsiz kredi almak caiz olup olmadığını da yine alo diyanet hattından sormanız önerilir. Ancak bizler yol göstermek adına faizsiz krediler konusunda bu katılım bankaların kredi kampanyalarını sizler ile paylaşacağız.

– Albaraka Türk Hac ve Umre Finansmanı konusunda katılım bankalarından bir tanesidir. Tüm hacı adaylarına veya umre yolcusu olacak bireylere 36 aya kadar varan vadeler ile ihtiyaç kredisi vermektedir. Bankanın bildirdiğine göre ilk kez hacca gidecek olanlara ek olarak %49 luk bir masraf payını da karşılıyor olması. %100 karşılaması için ise kişinin 2.kez gitmesi gerekiyor.

– Kuveyttürk Faizsiz Hac ve Umre Kredisi bünyesinde katılım bankalarından en önemlisidir. Bu bankada dilerseniz hesap açarak güzel bir başlangıç yapabilirsiniz. Vade süreleri az olmayıp 3 yıla kadar yayma şansı ile kuveyt türk sizlere hac ve umre için bir çok ayrıcalık fırsatı sunmakta. Faiz oranları incelediğimizde ise 0-24 ay için %0,89 kar payı alan banka 37-60 ay için %0,99 talep etmekte.

– Ziraat katılım faizsiz hac kredisi ile yeni olmasına rağmen emin adımlar ile katılım bankaları arasında giderek büyümektedir. Yapacağı yeni kredi kampanyaları şimdiden merak konusu olmakla beraber hac ve umre kredileri 2017 yılında faiz oranlarını banka şubelerinden öğrenmek mümkün!

– Türkiye Finans Faizsiz Diyanet İşleri Başkanlığı hac umre finansmanı sayesinde paraya sıkıştığınız anda sizlerin yanında. Hacca veya umreye gitmek istediğinizde yeterli parayı tamamlamak istediğinizde banka ile görüşmeniz kafidir.

Hac kredisi çekmek için gerekli evraklara ulaşmak için ise aşağıdaki belgeleri hazırlamanız gerekiyor:

  • Gelir belgesi
  • Müftülükten alacağınız hac veya umre ön kayıt belgesi
  • Ehliyet veya nüfus cüzdanı fotokopisi
  • Hac firmasından alacağınız fatura
  • Bankanın resmi şartları (bunu banka şubesinde görüşüyorsunuz) Genelde kredi notu değerine bakıp karar vermektedir.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin