Ana sayfa Banka Haber Faizsiz Ev Almak İsteyenlere 0 Faizli Kredi

Faizsiz Ev Almak İsteyenlere 0 Faizli Kredi

0
Faizsiz Ev Almak İsteyenlere 0 Faizli Kredi
konut yardımı 2017

Faize girmeden ev almak isteyenlere sıfır (0) faizli kredi imkanı artık gerçek oluyor. Ülkemizde yeni kredi kampanyaları dahilinde sıfır faizli ev kredisi başvuruları başladı. Sizlerde ev alma niyetinde iseniz faizi olmayan bankalardan konut kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Bunlardan en fazla tercih edilenleri arasında eminevim kredileri geliyor. Buna ek olarak devlet destekli konut kredisi 2017 konumuzda ayrıca belirtmiştik.

Faize Girmeden Ev Nasıl Alınır

Ülkemizin konut sektörü, tüm bölgelerde çok yüksek rakamlarda alıcılara sunulmaktadır. Durum böyle olunca, mevcut bir birikimi olmayan ya da gelir düzeyi yüksek olmadığı için bankaların kredilerinden faydalanamayan kişiler, konut sahibi olma fikrini uzun yıllar boyunca ertelemektedir. Faizsiz ev kredisi almanın önü açılmadığı sürece ev alamayacağını düşünen kişiler için, günümüzde çok farklı yollar da bulunmaktadır.

İlk olarak, Türkiye genelinde banka kredisi çekmeden de ev alınabilmesini sağlayan kooperatif usulü sistemlere bakılması gerekmektedir. Bu sistemde alınabilecek evler, müteahhitler tarafından yapılmaktadır. Satın alınan ya da kat karşılığı devredilen bir arsaya, konut sahibi olmak isteyen kişiler, her ay belirli miktarda ödeme yaparak inşaatı bitirmeye çalışmaktadır. Burada hiçbir şekilde bankalara başvurarak kredi alınması söz konusu değildir. Bölgeden bölgeye değişen şartlar ile her ay ödeme yapılmaktadır. Ayrıca, konutun daha ekonomik hale gelmesi için, kaba inşaat tamamlandıktan sonra mutfak dolapları, banyo ve klozetler de toplu bir şekilde sipariş edilerek montajı gerçekleştirilmektedir. Toplu siparişlerde de ciddi anlamda indirim sağlanmaktadır.

Faizsiz ev kredisi almanın bir diğer yolu da müteahhitler tarafından oluşturulan büyük gayrimenkul firmalarıdır. Emin Evim de bu firmalara bir örnektir. Bu firmalara başvurarak, belirli bir süre kira öder gibi aidat ödenmekte, sonrasında ise ister toplu ödeme yapılmakta isterseler de aynı şekilde aylık taksitler ile işlemlere devam edilmektedir. Her iki yöntem de güvenilir bir şekilde sonlanmaktadır.

Devletten 15.000 TL Konut Kredisi Yardımı

Olay aslında çok basit bir banka hesabınızda birikim yapıyorsunuz ve bunu ev kredisi için topladığınızı beyan ederek ödemelere başlıyorsunuz. Devlette tıpkı çeyiz hesabı gibi sizlere bu biriken para karşılığında ev almanız şartı ile %15’lik bir kredi destek paketi sunuyor. Örnek olarak ; hesabınızda 50 bin TL mevcut bulunmakta. Hesap kapsamında devlet size 15’i kadar katkıda bulunuyor. Böylelikle kazancınız 57 bin 500 olmakta. Yani %15 uygulanmakta. Sizler 100 bin TL biriktirerek 15 bin TL ‘de devletten katkı almaktasınız.

Kira öder gibi ev sahibi olma fırsatını sunan, devlet tarafından %15 ek katkı sağlayan konut kredilerine aşırı bir başvurunun olduğunun da altını çizelim. Sizlerde bu gibi konularda bilgi almak ve kredi başvurularının ne zaman başlayacağını merak ediyorsanız bizlere yorum atarak bilgi edinmesini sağlayabiliriz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin