Kapalı

Faiz Hesaplama Programı 2018

Faiz hesaplama programı 2018

Her yıl ihtiyaçların artmasıyla aynı orantıda artış gösteren ihtiyaç kredileri vatandaşa zorluk yaşatmaması için faiz hesaplama programı sunmaktadır. Yapılan bu sistem sayesinde tüm bankaların sergilediği faiz oranlarını görebilmeniz mümkün olacaktır.

Her yıl yenilenen faiz oranlarına bakıp karşılaştırmanız mümkündür. Kredi çekerken düşük faizli bankaya, para biriktirirken yüksek faizli bankaya yönelebilirsiniz.

Faiz Hesaplama

Doğru hesap yapan bireyler daima kazançlı çıkarken yanlış hesaplar eşliğinde ilerleyen kişiler daha çok borcun altına giriyor. İstenmeyen durumların yaşanmaması için bu ufak araştırmayı yapmanız her zaman lehinize oluşacak durumları önünüze serecektir.

Örneğin: 10.000TL paranız var ve bu parayı değerlendirmek istiyorsunuz. İster aylık ister yıllık olarak açacağınız vadeli hesabınızda ne kadar faiz işleyeceğiniz yani ne kadar kazanacağınızı görmeniz mümkündür.

Özellikle hoş geldin faizi alacaksanız paranız 1 sene içinde yaklaşık 11.000TL gibi bir rakama ulaşacaktır. Yani 1000TL kazanmış olacaksınız. Normal zamanda aylık 100TL kenara atmak zor geliyorken bankanın sunduğu fırsat sayesinde bunu yapabilmeniz daha kolay olur.

Bu yüzden faiz hesaplama programı aracılığı ile yardım almanız çok mantıklı bir hareket olacaktır. Çünkü her bankanın kendine özel faiz oranı vardır. Bunları teker teker incelemek yerine faiz hesaplama programları sayesinde öğrenmeniz daha doğru olur.

Bu programlar her yıl güncellenerek yenilenmektedir. Her birini incelerken çalışacağınız bankayı da seçmiş olursunuz. Ne kadar yüksek parayla birikime başlarsanız o kadar fazla para biriktirme ve kullanma şansınız olur.

Bu konuda çok talep gören Akbank serbest hesap metodu çok yoğun talep görmektedir. Normal vadeli hesaplarda günü gelmeden paranızı kullanamazken bu hesap sayesinde istediğiniz zaman para çekim talebinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca havale ve EFT işlemlerinizi de yapmanız mümkündür. İstediğiniz zaman tekrar biriktirmeye de devam edebileceğiniz bu hesap sayesinde paranıza yüksek oranda kar ettirmiş olacağınızı sakın unutmayın.

Bankaların Faiz Oranları

Her yıl değişen ve güncellenen faiz oranları dönem içinde de değişebilen özellik taşımaktadır. Örneğin bayram kredisi adı altında bankaların sunduğu ufak miktarlardaki ihtiyaç kredileri faiz oranları ile oldukça ilgi çeken konulardan biridir.

İş sahibi veya çalışan kişilerin hızlı bir şekilde çekebildiği bu krediler sayesinde ihtiyaçlarınızı karşılamanız daha kolay hale gelmiştir. Fakat faiz oranlarını incelemediğiniz durumlarda yüksek faizle çekeceğiniz bir kredi ödemesi vade çoğaldıkça daha fazla ödeme yapmanızı sağlayacaktır.

Bu yüzden kredi çekmeden önce faiz hesaplama programı aracılığı ile bilgi almanız lehinize olur.

 

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top