Ana sayfa Evde Bakım Parası Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileri?

0
Evde Bakım Maaşına Kredi Veren Bankalar Hangileri?
engelli kredisi

Evde bakım maaşına (parasına) kredi konusunda bir çok banka ile yapılan diyaloglarda, Ziraat bankasının daha makul bir faiz oranı verdiğini görüyoruz. Bu bankanın yanı sıra denizbank ve ingbank da uygun faizli ihtiyaç kredisi verebileceğini görmekteyiz.

Düzenli bir gelire sahip ve gerektiğinde bu gelir belgeleyebilen her müşteri kredi kullanma talebinde bulunabilir. Müşteri bankaların genel şartlarını yerine getirdiği takdirde düzeli gelirinin elverdiği ölçüde kredi kullanabilir. Kredi alabilmek için maaşın en az kredi sürecinde devam edecek olması gerekmektedir. Bankalar kredi miktarı kadar risk altında olacağı için verdiği parayı güvenli bir şekilde geri almaya çalışmaktadır. Bunun içinde sizden maaşınızın güvence vermemesi durumunda ek teminat veya kefil isteyebilmektedir. Evde bakım maaşı da bu maaş türlerinden bir tanesidir.

Evde Bakım Maaşına Kredi

Engelli maaşı, evde bakım maaşı alan müşteriler maaşlarının elverdiği ölçüde kredi kullanabilirler. Müşterinin engelli olması ya da düşük maaş alması kredi kullanma talebinde bulunmasına engel değildir. Kredi puanı yüksek olan müşteriler, bankaların genel politikaları doğrultusunda belirlediği diğer şartları yerine getirdikleri takdirde kredi kullanabilirler. Evde bakım maaşı ya da engelli maaşı alan müşteriler kredi kullanma talebinde bulunacakları zaman ilk tercih olarak maaş müşterisi oldukları bankaları tercih etmelidirler.

Banka, müşterisinin düzenli gelirini kendi sisteminde kolaylıkla görüntüleyebileceğinden bu durum müşteriye avantaj sağlayabilir. Müşterinin maaş aldığı bankanın, bankacılık ürünlerine (kredi, kredi kartı, kredili mevduat hesabı) yaptığı ödemelerin düzenli olması durumunda müşteri, kredi puanı sınırda ya da düşük olduğu durumlarda da kredi kullanabilir. Ayrıca engelli maaşı ya da evde bakım maaşı alan müşteriler için özel olarak hazırlanan kredi seçenekleri de bankaların kredi seçenekleri arasında yer alabilir.

Engelli Maaşına Kredi

3 aylık yani 2022 maaşlarına veya özürlü hatta engelli olan kişilerin maaşlarına karşılık bankalar ne yazık ki düşük limitli kredi sunabilir. Bu tutarlar genelde 5.000 TL ile 10.000 TL aralığı ile sınırlı olup vade süresi maksimum 36 ay veya 48 ayı bulabilir. Bu nedenle bankalar BBDK kuralları ve mevzuatlarına göre emeklilere kredi konusunda öncelik vermektedir. Engelli maaşına kredi konusunda bankaların kredi kampanyalarını incelemenizi öneriyoruz.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin