Ana sayfa Kredi Kartları Evde Bakım Maaşı Alanlara Kredi Kartı (ENGELLİLERE KREDİ KARTI)

Evde Bakım Maaşı Alanlara Kredi Kartı (ENGELLİLERE KREDİ KARTI)

2
Evde Bakım Maaşı Alanlara Kredi Kartı (ENGELLİLERE KREDİ KARTI)
engelli kredisi

Engellilere destek olmak amacıyla bankalar evde bakım maaşı alanlara hızlı bir şekilde kredi kartı onayı vermektedir. Bu bankaların hangileri olduklarına aşağıdaki bilgiler aracılığı ile ulaşmak mümkün. Bu sayede kredi kartı limitleri dahilinde isteyip de alamadığınız tutarlardaki ürünleri alışverişte kredi kartı sayesinde hızlıca alabilir veya bu ücreti taksitli bir şekilde ödeyebilirsiniz.

Engellilere Masrafsız Kredi Kartı

Kredi kartları günlük hayatımızın bir parçası olarak bizleri anlık yüksek miktarlar ödemekten kurtaran araçlardır. Bu sayede nakit taşıma durumu olmadan veya nakit para olmadan kolayca alış veriş yapmamızı sağlarlar. Hatta alışverişlerimizde taksit yaparak bize ödeme kolaylığı sağlamaktadır. Ancak bankalar kredi kartlarını kullanan müşterilerinden yıllık belli bir ücreti kart aidatı olarak almaktadır. Engelli vatandaşlar içinde normal vatandaşlar içinde durum böyledir. Peki engelliden yıllık kart ücreti almayan banka var mıdır diye soracak olursak bu soruya da olumlu cevap vermek mümkündür.

Sonuç olarak bakıldığında hemen her banka kart masrafı alırken, engelli iseniz veya evde bakım maaşı alıyorsanız fatura ödeme talimatı karşılığında bu kartlardan masraf alınmaz. Veya yeni kart başvurusu yapanlar 1 yıl süre ile yine bu aidatları ödemezler. Sizlerden her hangi bir kredi kartı aidatı adı altında masraf alınmış ise bankanın müşteri hizmetlerini arayarak, bu aidatın tarafınıza iadesini talep edebilirsiniz.

Yıllık Kart Ücreti Ödemeden Kredi Kartı Sahibi Olmak

Engelli vatandaşlarda tıpkı sıradan vatandaşlar gibi kendilerine ait kredi kartlarına sahip olabilmektedirler. Bunun için telefondan mesaj yolu ile veya arayarak ya da banka şubesine giderek kart başvurusu yapmaları gerekmektedir. Engelliye kredi kartı veren bankalar diye arama yaptığınızda tüm bankaların bu konuda kredi kartı verdiklerini görebilirsiniz. Yalnız her bankanın bir çok kredi kartı seçeneği bulunduğu için yıllık kart ücreti olmayan kredi kartlarını seçmek daha mantıklı olacaktır. Ya da yıllık ücreti olan kredi kartlarını alan engelli vatandaşlar kart ücreti alındıktan sonra banka ile iletişime geçerek alınan yıllık kart ücretini geri alabilmektedir. Bu bankacılık denetleme kurulunun aldığı bir karar olup tüm vatandaşlar için geçerli bir kuraldır. Bankalar bu kuralı uygularken farklı yöntemlere başvurmaktadırlar. Bazı bankalar müşterilerinden taahhüt alarak kart ücretini iade etmeyi kabul ettikleri gibi bazı bankalar ise ücreti almayabilir veya aldıktan sonra müşterinin talebi doğrultusunda geri iade edebilir. Engelli vatandaşlar da yıllık kart ücreti olmadan bütün bankalardan kredi kartı sahibi olabilmektedirler.

2 Yorum

  1. merhaba eşim bakım maaşı alıyor. ziraat banktan ziraat combo kredi kartı başvurusu yaptık onaylandı fakat gelir belgesi ile şubeye gelmesini istediler. bu biraz saçma değillmi? hesabın dönem içi hareketlere bakıldığında her ay düzenli şekilde bakım maaşı yatıyor. daha başka bakım maaşı belgesini nereden alıp bankaya götüreceğizki?

    • Aykut Bey merhaba, banka yetkilileri bazı yetkilere sahip olmadığı için bilgilerin doğruluğunu teğit edebilmek adına bazı resmi belgelere ihtiyaçlar duymaktalar. Belgeyi onlara sunmanız süreci hızlandıracaktır.

Yorum yazın

Lütfen yorum yazın!
Lütfen adınızı buraya girin