Kapalı

Ev Üzerine Kredi Nasıl Çekebilirim?

evime ne kadar kredi çıkar

Ülkemizde mortgage ile konut kredisi adı altında ev üzerine kredi çekebilirsiniz. Neredeyse tüm bankalar, ev üzerine konut kredisini uygun faiz oranları ve vade seçenekleri dahilinde almanız mümkün. Gerekli şartları sağladıktan sonra banka ile temas kuran bireyler ortalama 1 hafta içinde ev üzerine kredi çekebilir.

Ev Üzerine Kredi Nasıl Alınır?

Günümüzde herkesin farklı ihtiyaçlarından dolayı kullandığı bir kredi bulunmaktadır. bu kredilerden en fazla kullanılan krediler arasında ev kredileri bulunmaktadır. Ev üzerine kredi nasıl alınır? Şeklindeki sorular hemen hemen her gün bir başkası tarafından sorulmaktadır. Elinde peşinatı bulunmayan insanlar dahi ev üzerine kredi almak istemektedir. Bankalar bu gibi durumlarda farklı kampanyalar ve kredi seçenekleri oluşturmaktadır. Kira ödemek yerine kira öder gibi kredi ödemek isteyen pek çok kişi kendi evine sahip olmanın hayalini kurmaktadır. Hemen hemen her banka peşinatsız konut kredisi vermektedir. Fakat bazı durumlarda ev üzerine kredi sadece ev almak için değil üzerine evi olanların nakit ihtiyacını karşılamak için de gerekmektedir.

Konut Kredisi En Uygun Hangisi?

Ev üzerine kredi çekmek isteyenler ilk olarak kendilerine en yakın banka şubelerine başvurmalıdır. Bu başvuru için bankaların faiz oranları incelenmelidir. Faiz oranı en düşük olan banka tercih edilirse ödenecek kredi miktarı da farklılaşmaktadır. Ayrıca faiz konusunda sadece bankalar değil aynı bankanın değişik şubeleri de farklılık göstermektedir. banka şubesine karar verildikten sonra Ev üzerine kredi nasıl alınır? Sorusu için şubeye gidilmektedir. Burada ev kredisi kullanmak isteyenleriçin belli belgeler istenmektedir. Fakat üzerine evi olanlar ve bu ev üzerinden kredi kullanmak isteyenler evlerini ipotek ettirmek zorunda kalmaktadır. İpotek işlemleri için ekspertiz için ekstra kredi giderleri ortaya çıkmaktadır.

Ev üzerine kredi almak isteyenler yaptıkları başvuru için bazı belgeler de ortaya koymalıdır. Sigorta ya da ikametgah belgesi gibi belgeler kredi için istenmektedir. Bu belgelerin tamamlanması ile Ev üzerine kredi nasıl alınır? Sorusunun tam cevabı a alınacaktır. Genelde bakalar ev tutarının yüzde 70’lik kısmını kredi olarak vermektedir. Verilen bu miktar istene taksitler ile 120 aya kadar vadelere bölünmektedir. Ev üzerine kredi kullanmak isteyenler için kredi çıkma ihtimali daha fazladır. özellikle yüksek fiyatlı bir ev üzerine yüksek krediler kullanılmaktadır. Böylece ihtiyaç duyulan nakit ihtiyacı ev üzerinden karşılanmaktadır. Ev üzerinden kredi çekmek isteyenler ayrıca gelir belgelemek zorunda değildir fakat ödemeler için sigorta önemlidir.

Merhaba Ben Mert, 2017 yılından bu yana finans ve banka sektöründe yer alıyorum ve sizlere Bankatik.net üzerinden finans ve bankaların güncel gelişmeleri hakkında bilgiler sunuyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yorumlar
scroll to top